22 Haziran 2024, Cumartesi

Tugay'dan esnaf masası sözü

9 Şubat 2024, Cuma 07:42

     


İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret eden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, göreve geldiğinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde esnaf müdürlüğü, CHP’li her belediyede de esnaf masası kuracaklarını söyledi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni (İESOB) ziyaret etti. İESOB Başkanı Yalçın Ata’yı makamında ziyaret eden Tugay, göreve geldiğinde esnafa tam destek olacağının sözünü verdi. Ziyarette İESOB yönetimi ve oda başkanları da yer aldı. Cemil Tugay’ı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten İESOB Başkanı Yalçın Ata, “İzmir Esnafı Teşkilatı, 128 odası olan, 239 bin esnafı kapsayan büyük bir teşkilat. Biz 8 aydır yeni yönetimle görevdeyiz. İnşallah bundan sonra birlikte çalışmayı yeğliyoruz.” diye konuştu.

“Esnafı koruma yönünde açık bir irade koymaya kararlıyım”

Esnafa destek olacaklarının sözünü veren CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, ziyarette yaptığı konuşmada, “Tarihsel olarak ticaret kenti olan İzmir’de ticaretin yerel esnaflar düzeyinde sağlıklı bir şekilde sürdürülmesinin öneminin farkındayız. Halkımız takdir edip bizi başkan yaparsa her zaman her yerde esnafımızın yanında olacağız. Beş yıllık Karşıyaka Belediye Başkanlığım sürecinde elimizden geldiğinde esnafımızın yanlarında olmaya çalıştık. Benim de geçmişten gelen esnaflığım var, pazarlarda limon satmışlığım var. Esnaflığı çocukluk çağlarından beri bilen ve buna çok saygı duyan biriyim. Karşıyaka Belediye Başkanlığım dönenimde esnaf masası kurduk, esnafımızla hep iletişim halinde olduk. Yerel esnafı koruma yönünde açık bir irade koymaya kararlıyım. Amacımız sizlerin ayakta kalmasını, güçlü olmasını ve bu kentin esnaflarının yalnız hissetmemesini sağlamak.” Dedi.

“Her belediyemizde esnaf masamız olacak”

Göreve gelmeleri halinde İzmir’de CHP’li her belediyede esnaf masası kuracaklarını söyleyen Cemil Tugay, “Her belediyemizde mutlaka esnaf masamız olacak. İzmir Büyükşehir’de bir esnaf müdürlüğü kuracağız. Sizlerle her fırsatta düzenli olarak bir araya gelip, sizler için ne yapabiliriz onu konuşacağız” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

  
Son Eklenen Haberler