131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

KAMKODER’den Cumhur İttifakı’na destek

10 Mayıs 2023, Çarşamba 06:22

     


Kamyoncuları Koruma ve Kalkındırma Derneği (KAMKODER) Başkanı Osman Karademir, 14 Mayıs’taki seçimlerde tercihlerinin Cumhur İttifakı’ndan ve Recep Tayyip Erdoğan’dan yana olduğunu açıkladı.

Kamyoncuları Koruma ve Kalkındırma Derneği (KAMKODER) yöneticileri, Aliağa’daki bir otelde gerçekleştirdikleri basın toplantısında 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nı desteklediklerini açıkladılar. Dernek yönetiminin de hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan KAMKODER Başkanı Osman Karademir, “Kamyoncu esnafı ve çalışanlarını direk temsil eden ilk ve tek dernek olarak Türkiye Yüzyılı’nda kamyoncu vizyonumuzu anlatmak için 16 Aralık 2022 tarihinde geniş katılımlı bir etkinlik yaparak hedef ve projelerimizi açıklamıştık. Şimdi bu konuda en önemli dönüm noktası olan 14 Mayıs tarihinde ülkemizin, milletimizin geleceği ve istikbali adına doğru bir tercih yapılması hususunda bir açıklama yapma ihtiyacı duyduk. 85 milyon vatandaşımızın her türlü ihtiyacını taşıyan kamyoncu esnafı ve çalışanları olarak özellikle dünyanın en önemli lojistik üssü, Asya’yı ve Avrupa’yı birbirine bağlayan en önemli geçiş noktası olan ülkemizde, Edirne’den Ardahan’a kadar yapılan otoyollar köprüler, demiryolları ve tüneller ile taşımacılıkta yeni bir çağ açılmış, Türkiye’nin yıllardır hasret kaldığı projeler tek tek hayata geçirilmiştir.” Dedi.

“Ülkemiz yerli ve milli kalkınma hamleleri ile tekrar ayağa kalktı”

Medeniyetlerin beşiği olan Anadolu topraklarının baharat yolu, ipek yolu ile binlerce yıldır dünyanın geçiş noktası olduğunu kaydeden Osman Karademir, “Maalesef son yüzyılın ikinci yarısında kaybedilen altın yıllar nedeniyle atılması gereken adımlar atılamamış, yapılması gereken projeler yapılamamıştır. Darbeler, siyasi kaoslar, emperyalist güçlerin ekonomik yaptırımları ve terör örgütleri üzerinden yapılan her türlü ihanetler nedeniyle içeride ve dışarıda birçok mücadele verilmiştir. Son yirmi yılda birçok badireye rağmen yerli ve milli kalkınma hamleleri ile tekrar ayağa kalkan ülkemiz dünyaya önemli bir mücadele örneği göstermiştir.” İfadelerini kullandı.

“Kamyoncuların ihtiyaçlarını kolaylaştıran projeler”

Küresel güçlere karşı yapılan büyük mücadelede her alanda başarılı projelerin tek tek hayata geçirildiğini söyleyen Karademir, “Biz kamyoncuların ihtiyaçlarını kolaylaştıran projeleri şöyle sıralayabiliriz. İstanbul’dan transit geçişi sağlayan en önemli adımlardan birisi olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden Trakya ve Avrupa’ya ulaşım kolaylığı sağlanmıştır. İzmir - İstanbul otoyolu ile mesafe 3,5 saate düşürülmüş olup Osmangazi Köprüsü üzerinden İstanbul’a ve Trakya’ya ulaşım kolaylığı sağlanmıştır. Özellikle Trakya’yı Ege’ye bağlayan ve kamyoncunun yıllardır sıkıntı çektiği bir bölgede 1915 Çanakkale Köprüsü ile birlikte kamyoncuyu Kazdağları rampalarından kurtaran Assos ve Troya tünelleri ile ulaşım kolaylığı sağlanmıştır. İzmir’den Antalya’ya kadar uzanan İzmir Denizli Antalya Otoyolu ile Akdeniz Bölgesi’ne ulaşım kolaylığı sağlanmıştır. Batı ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yapılan otoyollar ve tüneller ile ulaşım kolaylığı sağlanmıştır. İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde yapılan otoyollar ve tüneller ile ulaşım kolaylığı sağlanmıştır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yapılan otoyollar ve tüneller ile ulaşım kolaylığı sağlanmıştır. Ülkemizde yapılan otoyollar, köprüler, tüneller ve demiryolları ile ulaşım ve lojistikte çağ atlanmış, ekonomi, zaman ve maliyet anlamında büyük kazanımlar sağlanmıştır. 780 bin kilometrekare olan ülkemizde cumhuriyet tarihinden 2002 yılına kadar 6.100 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğuna son 20 yılda ilave olarak 24 bin kilometre bölünmüş yol yapılmış, böylece toplam bölünmüş yol uzunluğu 30.000 kilometrenin üzerine çıkmıştır. Bu vesile ile tüm projelerde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

“Tercihimiz Cumhur İttifakı’ndan yana”

KAMKODER Başkanı Osman Karademir, 14 Mayıs seçimlerinin tüm dünyanın dikkatle izlediği, yüzyılın seçimi olarak nitelendirildiğini belirterek, “Küresel, emperyalist güçlerin ve tüm dünyanın yoğun olarak takip ettiği böyle önemli bir seçimde, ülkemizin yerli ve milli kalkınma hamlelerinde büyük bir atılım yaptığı bu önemli süreçte, ülkemizin sevdalısı ve emekçisi kamyoncular olarak durmak yok yola devam diyoruz. Tercihimizin milli bir bilinç ile Cumhur İttifakı’ndan yana olduğunu iletirken emeği ve mücadelesi ile yaşamını bu davaya adamış, partiler üstü bir siyasetçi olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kamyoncular diyarı Aliağa’dan sevgiler, saygılar ve selamlar gönderiyoruz. Bu vesile ile Kamyoncuları Koruma ve Kalkındırma Derneği (KAMKODER) olarak, ‘Kamyoncu kardeşlerimize yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz’ deyip sloganımızı dile getirip buradan tüm kamyoncu kardeşlerimize kazasız belasız hayırlı işler dileyip selamlarımızı iletiyoruz.” Diye konuştu.

KAMKODER Başkanı Osman Karademir’in ardından söz alan KAMKODER Koordinatörü Halis Tok ise derneklerinin yakın bir zamanda kurulduğunu, bundan sonraki süreçte genel ve yerel yönetimlerin de destekleriyle önemli projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler