29 Mayıs 2024, Çarşamba

Polat, “Terör konusunda teflon gibiyiz”

10 Mayıs 2023, Çarşamba 06:26

     


CHP İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Mahir Polat, Aliağa’da ziyaretlerde bulundu. Cumhur İttifakı’nın kaybedeceğini anlayınca hırçınlaşmaya başladığını söyleyen Polat, “Biz terör konusunda teflon gibiyiz, bize terör yapışmaz.” dedi.

CHP İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Mahir Polat, saha çalışmaları kapsamında CHP Aliağa İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mahmut Koç, Deva Partisi İlçe Başkanı Emre Kaya, Demokrat Parti İlçe Başkanı Gürcan Alkan, CHP ilçe yönetimi ve partililer hazır bulundu.

Oğuzhan, “Annelerimize vereceğimiz en güzel hediye CHP’nin iktidarı”

Seçime sayılı günler kaldığını söyleyen CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem şan Oğuzhan, parti binasında yaptığı konuşmada, “ Heyecanımız dorukta. Bizim gençliğimiz, vekilimizin de çevikliği ve gençliği var. Biz onu hızlı, sürekli hareket halinde bir vekilimiz olarak tanıyoruz. Tekrar hatırlatıyorum, Pazar gününe az kaldı. Pazar günü aynı zamanda Anneler Günü. Annelerimize vereceğimiz en güzel hediye, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da cumhurbaşkanlığıdır.” ifadelerini kullandı.

Polat, “İttifak ortağı partilerimizle iktidar paydaşı olacağız”

Güzel günlerin yakın olduğunu söyleyen CHP İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Mahir Polat ise, “İktidara doğru gidiyoruz. Gerim sayım sayacında zaman, AK Parti ve Cumhur İttifakı için tükeniyor. Bizim zaman sayacımıza koca bir iktidar yükleniyor, hepimiz için. Annelerimizin biz evlatlarına vereceği en büyük hediye, oyları ile birlikte hem Kılıçdaroğlu’nun hem de Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması. Annelerimizden de bunu isteyeceğiz. Türkiye’nin yaşadığı sorunları hepimiz biliyoruz. Sahadayız, yüreğimizde bunları çok derinden hissediyoruz. İttifak ortağı partilerimiz ile birlikte bir iktidarın paydaşı olacağız. Bizler muhalefet etmeye çok alışmıştık. İktidar olmanın Türkiye’yi yönetmenin heyecanını yaşayacağız. İktidara alışsanız iyi edersiniz. Bugüne kadar Aliağa’nın alamadığı ya da gasp edilen hakları, İzmir’in hakları için iktidar olmak zorundayız.” dedi.

Polat, “Terör konusunda teflon gibiyiz”

Gençlere ve çocuklara iktidar borçlu olduklarını söyleyen Polat, “Çocuklarımız için iktidar olmak zorundayız. Gençlere ve gelecek çocuklara bir iktidar borçluyuz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı boruluyuz. Çünkü çocuklarımız bu ülkede yaşamak istemiyorlar. Yaşamak istememelerinin nedeni iş beğenmemeleri değil, özgürlüklerinin ve demokrasinin ellerinden çalınmış olması. Bu ülkede bir gelecek görmemeye başlamaları. İktidar bu günlerde, 1980 öncesi ve sonrasındaki dönemdeki gibi bir seçim ekonomisi uygulamaya başladı. Ama ne yaparsa yapsın millette inandırıcılıklarını yitirdiler. Sonrasında hırçınlaşmaya başladılar. Biz terör konusunda teflon gibiyiz, bize terör yapışmaz. Terörle birlikte ne şekilde iltisaklı olduklarını, FETÖ terör örgütünü nasıl büyüttüklerini yakinen görenler Cumhuriyet Halk Partililer. Oy kaybediyorlar. Bu kaybetmeye mahkumluk onları hırçınlaştırdı. Her yerde saldırıya başladılar. Ekrem İmamoğlu’na saldırdılar. Saldıranları kutlayanlar oldu. Canımızı emanet ettiğimiz kişiler arasından saldırıyı kutlayanlar da oldu. Biz inadına sakin kalacağız. Çünkü biz kazanıyoruz, onlar kaybediyorlar. Kaybetmenin telaşı içindeler. Onlar kaybettikleri zaman her şeylerini kaybedecekler. Biz kazanınca kocaman bir Türkiye kazanacağız.” diye konuştu.

CHP İzmir Milletvekili Adayı Mahir Polat ve beraberindeki heyet daha sonra sırasıyla; İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi’ni, Beşkardeş Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni, Ağrılılar Derneği’ni, A-Petder’i ve ilçe merkezindeki esnafı ziyaret etti.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler