131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Gültekin, İYİ Parti’den aday adayı

10 Ekim 2023, Salı 06:59

     


Aliağa’da faaliyet gösteren bir sigorta acentesinin yöneticisi olan Mustafa Bahadır Gültekin, İYİ Parti’den Aliağa Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Gültekin, daha yaşanılabilir bir Aliağa için aday adayı olduğunu vurguladı.

Aliağa’da faaliyet gösteren bir sigorta acentesinin yöneticisi olan İş İnsanı Mustafa Bahadır Gültekin, düzenlediği basın toplantısıyla İYİ Parti’den Aliağa Belediye Başkan Aday Adaylığını duyurdu. Gültekin’in parti ilçe binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasına; İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Tuğba Oktay Bor, partinin ilçe yöneticileri, çok sayıda partili ve ailesi katıldı. Açıklamasına kendisini tanıtarak başlayan Mustafa Bahadır Gültekin, ‘Daha iyi bir Aliağa’ sloganıyla yola çıktıklarını belirtti.

“Siyaset aracılığıyla çıkar sağlayan biri değilim”

Bu zamana kadar siyaseti hep uzaktan takip ettiğini söyleyen Gültekin, “Fakat çocuklarıma güzel bir gelecek bırakabilmek, bunu yaparken bir parçası olabilmek için artık daha fazla uzak kalmama kararına vardım. Siyaset arenasına girişim bu şekilde oldu. Bunun için de düşüncelerime, görüşlerime, gelenek ve göreneklerime en uygun olduğunu düşündüğüm İYİ Parti ailesine dahil oldum. Ben siyaset aracılığıyla çıkar sağlayan, bir yerlere gelmeye çalışan, kazanç elde etmeye çalışan biri değilim. Şu anki konumuma çok çalışarak, çok çaba göstererek ve en önemlisi dürüst, ahlaklı bir şekilde yaşayarak geldim. Çünkü ailemden de bu şekilde gördüm. Aynı şekilde kıymetli eşimle birlikte çocuklarımızı da bu yönde yetiştirmekteyiz. Bir ferdi olduğum İYİ Parti’ye, vatandaşı olmaktan gurur duyduğum bu kutsal vatana nasıl bir faydam olur, neler katabilirim, bunun peşindeyim.” Diye konuştu.

“Aliağamızın yönetimine talibim”

Genel seçimlerde partideki arkadaşları ile birlikte çok çalıştıklarını, çok gayret gösterdiklerini ifade eden Mustafa Bahadır Gültekin, “Fakat elimizde olmayan sebeplerden dolayı maalesef istediğimiz sonucu alamadık. Genel seçimlerin ardından bir karar verdik. Dimdik bir şekilde ayağa kalkmalıydık. Çünkü alnımız açıktı, geçmişimiz temizdi. Kapalı kapılar ardında kirli pazarlıklar içinde değildik ve İYİ Parti Ailesi olarak bir karar aldık. Merdivenleri tek tek ve en önemlisi tek başımıza çıkmamız gerekmekteydi. Bizler inanıyoruz ki İYİ Parti, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Genel Başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde önce belediyelerin yönetimlerini devralacak ve daha sonra iktidara emin adımlarla yürüyecektir. Bu tabii ki sizlerin desteğiyle olacaktır. Bu süreçte de bir evladınız, bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz olan ben Mustafa Bahadır Gültekin, Aliağamızın yönetimine talibim. Temelini liyakatlı meclis üyesi arkadaşlarımızın oluşturacağı ekibim ile Aliağalılara daha iyi daha yaşanılabilir bir Aliağa sunabilmek için sizlerin huzurunuzda İYİ Parti Aliağa Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum.” Dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler