131019098
23 Ocak 2021, Cumartesi

OSMANAĞAOĞLU KAMYONCULARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

11 Ocak 2020, Cumartesi 06:10

     


MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Aliağa Kamyon Garajını ziyaret edip kamyoncuların sorunlarını dinledi. Osmanağaoğlu, bu konuları mecliste de gündeme getireceğini söyledi.

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Aliağa Kamyon Garajını ziyaret etti. Kamyoncuların sorunlarını dinleyen Osmanağaoğlu gerekli notları aldı. Şoförler odasına yapılan ziyarete MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Menemen Şoförler Odası Başkanı Hilmi Kurt, İzmir Kamyoncular ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Ali Topal, Bergama Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Kızıltaş, Aliağa S.S. 32 nolu Kasalı Kamyoncular Tankerciler Motorlu Taşıyıcılar Koperatifi Başkanı Savaş Uzun ve kamyoncular katılım gösterdi.

“Sizin sesiniz olmaya devam edeceğiz”

Kamyoncularla sohbet edip kamyoncuların sorunlarını dinleyen Vekil Tamer Osmanağaoğlu, “Esnaf arkadaşlarımızla beraber dert dinlemeye söz vermiştim ondan dolayı geldim. Bazı konulardan dolayı bana iletmek istediğiniz ne varsa dinlemeye hazırım. Bu konuları mecliste de gündeme getireceğiz. Bunların takipçisi olacağız. İçiniz rahat olsun. Önümüzdeki hafta başkanıma da yazılı olarak bilgi de vereceğim. Hem içişleri bakanımızla hem sanayi bakanımızla hem de çevre bakanımızla konuyu görüşüp ilk önce bu alt yapının hazırlanmasının bitirildikten sonra kanunun daha insani şartlarda, daha esnaf arkadaşlarımızın uyum sağlayacağı bir hale getirilerek uygulanmaya başlanmasını talep edip takipçisi olacağız. Biz her zaman beraberiz. Biz esnafımızın rahat olması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Cumhurbaşkanımızı da bu konulardan haberdar etmeye çalışıyoruz. Haberdar oldukça bu kanun bu şekilde uygulamaya geçmeyecektir. Sizin sesiniz olmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Tonaj ve kilometre fiyatları belirlenmeli

K belgelerinin sınırlandırılması hakkında önümüzdeki hafta bir teklif vereceğini belirten Osmanağaoğlu, “K belgelerinin sınırlandırılması ile ilgili bir teklif vereceğim. K belgesi bizim buradaki insanımızı korumak için bir sınırlama getirilmesi lazım. Bununla ilgili bizim ne yapmamız gerekiyorsa sizin yol göstericiliğiniz ile beraber meseleyi gündeme taşıyacağız.” Şeklinde konuştu. Kamyoncuların dinlenme tesisi sorunlarının altyapısının hazırlanması gerektiğini belirtti. Tonaj ve kilometre fiyatlarının belirlenmesi gerektiğini de belirten Osmanağaoğlu, kamyoncuların sorunlarını tek tek not aldı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler