25 Temmuz 2024, Perşembe

Dervişoğlu, “Bu iş ilk turda bitecek”

12 Mayıs 2023, Cuma 06:37

     


TBMM İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, seçimin ilk turda biteceğini ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanacağını söyledi.

TBMM İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Müsavat Dervişoğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin ilk turda biteceğini, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanacağını dile getirdi. Dervişoğlu, vatandaşın enflasyon altında ezildiğini, hükümetin ekonomiye, enflasyonu önlemeye yönelik bir programının da olmadığını söyledi. Dervişoğlu, “20 yıldır işbaşında olduklarını unutmuş olan bu beyler, kalmak için kardeşi kardeşe düşman etme düşüklüğüne bile rıza gösteriyorlar. Bu millet buna müsaade etmeyecek. Sabrımız yüksektir, iş yapma ve yönetme kabiliyetimiz yüksektir. Bu kifayetsizlere memleketi teslim edecek değiliz. Dost düşman bunu iyi bilmek mecburiyetinde. Provokatörlere de sesleniyorum. Akıllarını başlarına alsınlar. Devlet her şeyi kaydeder. Osmanlı Döneminde Fatih Sultan Mehmet Han'ın öğle yemeğinde çorbanın içine ne konulduğunu bilen devlet, bunların ne halt ettiğini de görüyor ve biliyordur. Akıllarını başlarına alsınlar” dedi.

"Bir topluma bu kadar haksızlık edilmez"

Dervişoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Ben bu kadar çürümüşlüğü kuruluş felsefesine yürekten inandığım devlet için asla kabullenmiyorum. Bu ülkede 17-25 Aralık’ta olanlar, yolsuzluk iddiaları araştırıldı mı? Bu memlekette ne oluyorsa 'darbe yapmak için' oluyormuş gibi bir algı yarattılar. Şimdi de aynı algıyı seçim üzerinden götürüyorlar. ‘Fiili darbeyi başaramadılar, siyasi darbe yapacaklar, eğer seçimi kazanırlarsa bu darbe’ diyorlar. Peki Süleyman Soylu, peki Tayyip Erdoğan, işbaşındaki hükümeti demokratik yol ve yöntemlerle nasıl görevinden uzaklaştıracağız biz? Eğer bunu seçimle yapmayacaksak, bunun yolunu söyleyin bize. Bu topluma bu kadar haksızlık edilmez. Burası Türkiye. Türkiye bir demokrasi laboratuvarıdır. Türkiye'nin görmediği bir şey var mı? Ben kendi neslimde ihtilaller, ihtilal nitelikli muhtıralar gördüm, darbeler gördüm, elektroniğini gördüm, darbe teşebbüsünün ve muhtıranın her türünü gördüm. Bir sürü kumpasın içinden geçerek de bugünlere geldim. İstifade edilebilecek bir tecrübesi var benim yaşadığım neslin. Böyle bir aymazlık olabilir mi? 14 Mayıs'ta yapılacak bir seçim için 'kaybedersek bu darbedir' diyorlar. Buradan onlara sesleniyorum; Türk milletini hafife almasınlar. Türkiye'de siyasi köle yoktur, medeni hak ve hürriyetlere sahip insanlar yaşıyor bu ülkede. Akıllarını başlarına alsınlar. Ne kutuplaştırma işlerine yarayacaktır, ne kardeşi kardeşe düşman etme eylemleri, ne de toplum arasında fitneye, nifaka sebep olabilecek uygulamalar, iftiralar işe yarayacaktır. Bunlar yolcudur”

"İlk turda bitecek"

Seçimin ilk turda biteceğini söyleyen Dervişoğlu, “Bu iş ilk turda bitecek. Bunu sahada görüyorum. Bir kesim var. Onların tarzı, tavrı, duruşu; 'iş ikinci tura kalırsa şayet kartlar yeniden dağıtılır ve ortaya başka şeyler de çıkabilir' türünden stratejiler geliştiriliyor. Ben doğru ve makul olanın ilk turda yapılması gerektiğine inanıyorum ve aziz milletimizin de böyle bir kararlılık içinde olduklarını görüyorum. İzmir'de ve ülke genelinde sahada '1 oy Kemal'e 1 oy Meral'e' sloganı toplumda karşılık bulmuş. Ezici bir farkla seçimin kazanılacağına inanıyorum. Memleketi uçuruma sürükleyenlerin bir dönem daha işbaşında kalmalarına razı olma hali hiçbir milliyetçilik düşüncesiyle, yerlilik ve millilik iddiasıyla asla bağdaştırılamaz. Tabloyu vatandaşlarımızın önlerine koyup değerlendirilmesi lazım. İktidarın değişeceğine olan inancım tam. TBMM'de güçlü bir İYİ Parti grubu herkesin aklındaki soru işaretlerini ve zihnindeki kaygıları ortadan kaldırır. Kimse merak etmesin biz varız” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler