16 Haziran 2024, Pazar

Kılıçdaroğlu: “Dünyanın en önemli iktisatçılarını İzmir'de toplayacağız”

12 Eylül 2022, Pazartesi 06:47

     


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu'nun toplantısına katıldı. 1923'te İzmir'de toplanan İktisat Kongresi'nin önemine değinen Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki yıl kongrenin 100. yılında dünyanın en önemli iktisatçılarını İzmir'de toplayacağız.” dedi.

İzmir’in kurtuluşunun 100. yıl kutlamalarına katılmak için kente gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu'nun (BASİFED) toplantısına katıldı. Toplantıda CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ege İhracatçılar Birliği Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Köy-Koop İzmir Birlik Başkanı Neptün Soyer, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, vakıflar, dernekler, organize sanayi bölgeleri temsilcileri ve sektörün önde gelen iş insanları eşlik etti.

“Bütün dünyaya yeni bir vizyonu burada çizecekler”

1923'te İzmir'de toplanan İktisat Kongresi'nin önemine değinen Genel Başkan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “İzmir sıradan bir kent değil. Kuruluşun ve kurtuluşun kenti ama aynı zamanda ilk İktisat Kongresi'nin toplandığı kent. Önümüzdeki yıl kongrenin 100'üncü yılı olacak. Dünyanın en önemli saygın iktisatçılarını İzmir'de toplayacağız. O iktisatçılar sadece Türkiye'ye değil, bütün dünyaya yeni bir vizyonu burada çizecekler.”

“Tunç Başkanımızı kutluyorum”

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı ise İzmir'in iş insanlarının burada olduğunu belirterek “Heyecanlanmamak mümkün değil. Türkiye, İzmir 100'üncü yılı yaşıyor. İzmir kurtuluşun ve kuruluşun kenti. İzmir öyle bir kutlama yaptı ki, organizatör olan Tunç Başkanımız ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni kutluyorum, alkışlıyorum. Sadece alanda değil evlerde de kutlandı 9 Eylül” dedi. Kasalı, açılış konuşmalarının ardından iş insanlarına sunum yaptı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler