131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

Sürekli, “Aliağa, bugüne kadar görmediği yatırımlarla buluştu”

13 Ocak 2023, Cuma 06:12

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Aliağa’yı ziyaret etti. Yerel yönetimde Cumhur İttifakı’nın idaresinde olan her noktada vatandaşın memnuniyetini gördüklerini ifade eden Sürekli, “Aliağa, bugüne kadar hiç görmediği hizmet ve yatırımlarla buluştu.” Dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, yoğun programı kapsamında Aliağa Devlet Hastanesi’nde yapımı tamamlanan Ek Poliklinik Binası ve Acil Servis’te incelemede bulunurken, İzmir Caddesi esnafı ile bir araya geldi. Sürekli, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ı da makamında ziyaret etti. Acar, ilçede yapılan merkezi idare ve belediye çalışmalarını aktarırken, Sürekli, katlı kavşak projesini örnek göstererek; “Yerel yönetimde Cumhur İttifakı’nın idaresinde olan her noktada vatandaşın memnuniyetini görüyoruz. Laf değil, iş üretildiğini görüyoruz. Aliağa ve Menemen en çarpıcı örnekler. Aliağa, bugüne kadar hiç görmediği hizmet ve yatırımlarla buluştu. Menemen’in yüzü, AK belediyecilikle buluşunca güldü. Kaderi değişti. Başkanları ve ekiplerini kutluyorum” dedi.

“İzmir ve bölgenin ihtiyacını karşılayacak örnek projeler”

Aliağa Belediyesi ziyaretinde ilçedeki yatırımlardan bahseden Kerem Ali Sürekli, “Cumhur İttifakı’nın, AK belediyeciliğin olduğu yerde bir yatırımı hayata geçirmek yıllar değil, günler ve aylar alır. Proje içinde proje yer alır. Örneğin; İzmir-Çanakkale asfaltı üzerinde 29 Ekim Cumhuriyet Köprülü Kavşağı tamamlanarak trafiğe açıldı. Buranın inşaatı devam ederken İzmir-Çanakkale asfaltı üzerinde bir alt geçit yapıldı. 45 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Yaşam ve Macera Parkı, Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi, Midilli seferlerinin yapılacağı yolcu iskelesi sadece ilçenin değil, İzmir ve bölgenin ihtiyacını karşılayacak örnek projeler. CHP’li yerel idareler temellerini dahi atamadıkları işleri on yıllarca sürüncemede bırakırken bizler, Şehir Hastanesi gibi, Aliağa’daki Meslek Hastalıkları Hastanesi gibi yatırımları hızla hayata geçiriyoruz.” dedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler