8 Temmuz 2020, Çarşamba

AKSOY SEÇİM STARTINI VERDİ

13 Şubat 2019, Çarşamba 06:21

     


CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, merkez seçim bürosunu Menemenlilerin katılımıyla Kent Meydanı'nda açtı.

CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy 'un seçim ofisini açarken aynı zamanda seçim startını da verdiklerini açıkladı. Açılışa katılan yoğun kalabalığın destek sloganları sonrası söz alan CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Aksoy, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlarına, CHP'nin Erzurum Yakutiye İlçe Belediye Başkan Adayı Cemal Koçak'a, muhtarlara ve STK temsilcilerine teşekkür ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: "Yaklaşık 1 yıl önce yaktığımız çoban ateşi bugün alev oldu. Bugün ateş oldu. Bugün Menemen’i yakıyor. İyi partilisinden AK Partilisine, Saadet Partilisine, HDP’lisine, MHP’lisine kim hangi oyu vermiş olursa olsun ben bugün buradaki kitleye baktığımda, hepsini burada görüyorum. Hepinizi gözlerinden öpüyorum. Biz Menemen sevdalısıyız Menemen bizim için sevdadır Menemen bizim için bir sevda biçimidir. Menemen bizim tozunu toprağını yuttuğumuz Menemen'imiz bugün bambaşka bir noktaya gelmiştir. Bugüne kadar Menemen'e hizmet vermiş tüm belediye başkanlarımıza; başta mevcut başkanımız Tahir Şahin olmak üzere Yücel Dirik abimize ve hepsine saygılarımızı sevgilerimizi sunuyorum. Hepsi Menemen’e katkı koymuştur hepsi Menemen’e hizmet vermiştir. Bugün ise bir değişim zamanıdır. Biz büyüklerimizden bayrağı temsil aldık. O bayrağı belediyenin daha yüksek burçlarına dikmek için yola çıktık. Millet ittifakı, İyi parti ile kurulmuştur ve artık Menemen’de bir vücut bulmuştur. Bugün açtığımız seçim bürosu İyi partili dostlarımızla yan yana omuz omuza açılmıştır.” ifadelerini kullandı.

“Biz 2 dönem için aday olduk”

Aksoy’un konuşmasının devamında birlik beraberlik mesajı vererek “Biz herkese elimizi uzattık ve her gelene şunu söylüyoruz 'Tutun bu eli!' “ dedi. CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, şu ifadelere yer verdi: “Bugünden sonra ayrı gayrı yok Türkü, Kürdü, Boşnak’ı, Alevisi yok. Bir yıl önce çıktığımız vakit şunu söylemiştik. Biz 2 dönem için aday olduk. Ve bu 2 dönemin sonunda eğer Menemen halkı teveccüh gösterirse biz de 2. Dönemin sonunda o bayrağı bir genç arkadaşıma, bir kadın arkadaşıma, erkek arkadaşıma teslim edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Burada kardeşliği dostluğu hep birlikte önümüzdeki dönemde yaşayacağız.

“Sandıkları patlatacağız”

'Bu bizim ilk seçim büromuz 9 tane daha seçim bürosu açacağız. 31 Mart akşamı sizden şunu istiyorum. Sandıkları patlatacağız.' diyen Aksoy, konuşmasını Nazım Hikmet'in ‘Davet’ şiiriyle bitirdi; Dörtnala gelip Uzak Asya'dan Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak ve ipek bir halıya benzeyen toprak, bu cehennem, bu cennet bizim. Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın, yok edin insanın insana kulluğunu, bu dâvet bizim. Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim...” şeklinde konuştu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler