131019098
28 Haziran 2022, Salı

ADAR’DAN ACAR’A: “BARCELONA’DA SİZİ PARKTA MI GEZDİRDİLER?”

14 Ocak 2022, Cuma 06:12

     


İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kırsal mahallelerde hayata geçirmeyi planladığı park projelerini değerlendirdi. Adar, Başkan Acar’a, “Aliağa’yı Barcelona’ya dönüştüreceğim diyordun, yapabildiğin sadece park mı? Barcelona’da sizi parkta mı gezdirdiler?” diye sordu.

Geçtiğimiz günlerde Doğa Park Projesini başlatan Aliağa Belediyesi, önceki gün de Samurlu, Şehitkemal ve Çıtak Mahallesi’nde sosyal yaşam alanı projelerinin yapımına başlandığını duyurmuştu. İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kırsal mahallelerde hayata geçirmeyi planladığı park ve sosyal yaşam alanı projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Belediye Başkanı Serkan Acar’a “Parkmatik belediye başkanı” diye hitap eden Yavuz Adar, “Parkmatik belediye başkanımız Sayın Serkan Acar, Samurlu, Şehitkemal ve Çıtak Mahallelerindeki projelerine başlamış. Sayın Belediye Başkanımız, ilçemizdeki sosyal yaşam alanlarını sözüm ona zenginleştirip çoğaltıyor. Kırsal mahalleler olan Samurlu, Şehitkemal ve Çıtak Mahallelerine sosyal yaşam alanı yaparak köylerde yaşam standardını yükseltip, kente göçü azaltmayı hedefliyormuş. Hizmet hizmettir düsturuyla önemsiyor, teşekkür ediyoruz. Park, bahçe ve diğer sosyal donatılar tüm mahallelerimizde olması gereken, eksikse tamamlanması gereken projelerdir. Avcı Ramadan, Ağa Park, Kent Park, Doğa Park, Oba Park, park, park, park. Şimdi biraz da parklardan ilçemizin tüm insanlarını ilgilendiren konulara gelelim” diye konuştu.

“Yapabildiğin sadece park mı?”

Belediye Başkanı Serkan Acar’a, ilçe merkezinde yapılması beklenen çalışmalar ile ilgili sorular yönelten Adar, “Sayın Başkan, şehir merkezine ne zaman geleceksin? İzmir Caddesi’nin durumu ortada, senden ses yok. Güzelhisar Caddesi, Battı Çıktı Projesi konusunda senden ses yok. 100 bin nüfuslu İzmir’in en prestijli ilçesinin belediye başkanısınız. İlçemizde vatandaşların yolculuk öncesi güvenle bekleyebileceği, beklerken ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir terminali yok, senden ses de yok. Şehir içinde kamyon garajı, tanker garajı var, yolcu garajı yok. Otopark sorunu var ve senden hala ses yok. Yok, yok, yok. Çünkü sende bunları düşünecek misyon, yapacak vizyon yok. Aliağa’yı Barcelona’ya dönüştüreceğim diyordun, yapabildiğin sadece park mı? Barcelona’da sizi parkta mı gezdirdiler Sayın Başkan?” ifadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler