131019098
28 Ekim 2020, Çarşamba

YENİ YÖNETİMİ ANKET SONUÇLARI BELİRLEYECEK

14 Mayıs 2019, Salı 06:51

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, profesyonel bir araştırma şirketine parti üyelerini kapsayan bir anket yaptırdı. Anket sonuçlarından yararlanılarak bir liste oluşturulacağını açıklayan Sürekli, hazırlanacak yönetim kurulu listelerini Recep Tayyip Erdoğan’ın onayını aldıktan sonra kamuoyuyla paylaşacağını duyurdu.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda, sadece partililere yönelik ilk kez uygulanan anket çalışmasında, 2 bin 710 kişi ile telefonda tek tek görüşülerek, yönetimde kimleri görmek istedikleri soruldu. Nüfus yoğunluğuna göre İzmir'in tüm ilçelerindeki partililerle görüşüldüğünü ve hangi ilçede kimlerin isminin önerildiğinin rapor haline getirildiğini belirten Sürekli, "Yaptığımız anketle, özellikle parti üyelerimizin görüşlerinin alınması noktasında örnek bir çalışmaya imza attığımızı düşünüyorum" dedi. Büyük titizlikle yapılan anket çalışması kapsamında parti üyelerine, listede görmek istedikleri isimlerin yanı sıra yönetimden beklentilerinin neler olduğu ve bulundukları mahallede en çok hangi konularda sıkıntı çektikleri sorusu da yöneltildi. AK Partili üyeler, yönetimden beklentiye ilişkin soruya en çok, "Hükümet tarafından yapılan yatırımların arttırılarak devam etmesi için çalışılmalı", "İzmir'in sorunlarına duyarlı olunmalı", "Parti için daha aktif çalışılmalı", "Ulaşım sıkıntısının çözümü ve kentsel dönüşüm alanında adım atılmalı" yanıtını verdi. Partililer, mahallelerindeki en büyük sıkıntıların ise, "Çevre temizliği ve konteyner eksikliği", "Yol, kaldırım ve altyapı yetersizliği" ve "Kanalizasyon sistemindeki sıkıntılar" olduğuna dikkat çekti.

“Ortak akılla hareket edeceğiz”

Yapılan anket çalışmasına, parti üyelerinin fikirlerinin doğru bir şekilde alınabilmesi açısından büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Sürekli, "Sadece yönetimle ilgili değil, önümüzdeki süreçte yapacağımız tüm çalışmalarda da parti üyelerimizin görüşlerini alacağız. Ortak akılla hareket edeceğiz. Yönetim listemizi oluştururken, emekleriyle partimizin bugünlere gelmesini sağlayan üyelerimizin görüşlerini mutlaka göz önünde bulunduracağız. Parti üyelerimiz, telefonla arandıktan sonra bizlere dönüş yaparak, fikirlerinin sorulmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti. Onların yaptığı olumlu dönüşler, bizleri de fazlasıyla sevindirdi. Ankette konuştuğumuz partililerimizi de dahil ettiğimizde, il başkanlığı görevine geldiğim günden bu yana yaklaşık 10 bin kişi ile görüşmüş olduk. Görevi devraldığımız günden itibaren, yönetimi belirlemek için çalışıyoruz. En doğru isimlerle yola çıkmak için ince eleyip sık dokuyoruz." İfadelerini kullandı.

Yönetim listesi için görüşmeler yapılacak

Bu süreçte Sürekli yeni yönetimi belirlemek için teşkilat üyelerinden sade üyelere kadar her kesimin fikrini alarak yönetim listesini hazırlamak istediğini belirtti. Başkan Sürekli, 50 asil 20 yedek üyeden oluşacak il yönetim kurulu listesini onaylatmak için Ankara'nın yolunu tutacak. Başkan Sürekli, ilk olarak AK Parti Ege Bölge Koordinatörü ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur ile listeyi istişare edecek. Bu görüşmenin ardından Sürekli, AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile bir araya gelecek ve listeye son şekli verilecek. Sürekli ve Kandemir listeyi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunacak. Kerem Ali Sürekli'nin yönetim kurulu listesi için Erdoğan'dan onayı alır almaz kamuoyuyla paylaşacağı aktarıldı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler