28 Mayıs 2024, Salı

Tugay’dan siyasi partilere ziyaret

14 Mayıs 2024, Salı 08:07

     


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, siyasi partileri ziyaret etti. Ziyaretlerde işbirliği mesajları verildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, 31 Mart Seçimleri’nin ardından AK Parti, İYİ Parti, MHP ve DEM Parti’ye ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretin ilki AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleşti. AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı ve beraberindeki heyet, Başkan Tugay’ı kapıda karşıladı. Ziyarete CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da eşlik etti. Sıcak diyalogların gerçekleştiği ziyarette Başkan Saygılı, Cemil Tugay’a başarı dileklerini iletti.

Saygılı: “Elimizi değil gövdemizi koyacağız”

Görüşme sonrası açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun ziyaretlerinden dolayı onur duyduk. Kendileri ile samimi bir görüşme yaptık. Ziyarette şehrimizdeki sorunları daha da net ifade ederek nasıl çözümlenebileceği konularında karşılık işbirliğinin geliştirilmesi esası ele alındı. İyi niyetle yaklaşılan her konuda yanlarında olacaklarını ifade ettik. Beraber çalışma ve şehrimize fayda getirme noktasında gerek bakanlıklarımız, milletvekillerimiz gerekse genel başkan yardımcımız Hamza Bey ile her türlü çalışmaya elimizi değil gövdemizi koyacağımızı ifade etmiş olduk.” dedi.

Aslanoğlu: “Problemleri birlikte çözmeye çalışacağız”

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise “İzmir’de iletişimi üst seviyede tutarak İzmirlilere hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm ülkeye hem siyasi nezaketi, hem iletişimi İzmir’den yaymaya çalıştık. CHP, AK Parti ve diğer partiler arasında ayrım gözetemeden Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay tüm İzmirlilerin başkanıdır. Kim kime oy verirse versin, İzmirlilere hizmet etmeye devam edecektir. Kentin problemlerini, birlikte tartışıp değerlendireceğiz ve birlikte çözmeye çalışacağız. Bizler de il başkanları olarak elimizden gelen katkıyı koyacağız” ifadelerini kullandı.

Tugay: “İzmir’imiz daha güzel günler görecek”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ise “ziyaretimiz için iki neden vardı, birisi geçirdiğimiz yerel seçimde herkesin özellikle AK Parti’nin etik sınırlar içinde gösterdiği siyasi tavır teşekkürü hak etmiştir. Ben de teşekkür etmek istedim. Biz de aynı özeni seçim döneminde gösterdik. İkincisi, şehrimizde çözülmesi gerek çokça sorun var. Bunlar seçimi kazanmış olan belediye başkanının kendi ve yakın çalıştığı insanlarla değil şehrin ilgili tüm kişi ve kurumlarının katılımı ile çözülmesi gerekiyor. Diğer taraftan merkezi hükümetimizi yöneten bir irade… Cumhur İttifakı iradesi… Onların da bu sürecin içinde olması gerekiyor. Herkesin katılımı ile en önemlisi şehrimizde yaşayan insanların iradelerini temsil eden siyasi partilerin katılımı ile bu süreci birlikte götürmeliyiz. Bundan sonrası zaman zaman görüştüğümüz birbirimize fikirlerimizi aktardığımız, birbirimizden yardım istediğimiz şehrimizin sorunlarını, katkımız olursa ülkemizin sorunlarını beraber çözmek için çalıştığımız bir dönem olacaktır. Birbirimizi incitmeden, birbirinin birikiminden yararlanarak insanlar olacağız diye inanıyorum. Bu ziyaret inşallah bunun başlangıcı olacaktır. Bundan sonra biz de üzerimize düşeni yapacağız. Zannediyorum İzmirimiz daha güzel günler görecek. Yeni dönem hayırlı olsun diyorum” açıklamasını yaptı.

İkinci ziyaret İYİ Parti’ye

Ziyaretlerin ikincisi ise İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'na gerçekleştirildi. İl Başkanı Ülkü Doğan, Cemil Tugay'ı kapıda karşıladı. Ziyarette bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, “İYİ Parti’yi ziyaret etmekten memnunuz. Başkanımız bizi kabul ettiği için teşekkür ederiz. Seçim sürecinde birbirimizi kırmadığımız bir süreç oldu. Önümüzde yeni bir dönem var. Bu süreçte beraber çalışarak, birbirimizden görüşler aldığımız daha sık düşüncelerimizi paylaşacağımız bir süreç olsun” dedi. Tugay’ın ardından konuşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan “Bu görevinizde sizi tebrik ediyorum. Şehrimiz için hayırlı olsun. Demokratik bir seçim süreci geçirdik, bunun için bütün siyasi partilere teşekkür ederim. Bu şehirde yaşayan biri olarak size şimdiden kolaylıklar diliyorum, zorlu bir görev devraldınız. Bu süreçte üzerimize düşenleri yapacağız. Olumlu olanları alkışlayacağız, olumsuz olanları eleştireceğiz” şeklinde konuştu. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise “Bizler İzmirliler olarak istişareler ve birlik ve beraberlik içinde Tugay ile birlikte elimizden geleni koyacağız, sizlerden de bu katkıyı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Tugay: “Olumlu hava olumlu sonuçlar getirecek”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, İYİ Parti'nin ardından MHP'yi ziyaret etti. İl Başkanı Veysel Şahin, Başkan Tugay'ı il binası önünde karşıladı. MHP İl Başkanı Veysel Şahin ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Öncelikle kendilerine nazik kabulleri, misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyorum. Diğer taraftan iki konu için ziyaret etmek istediğimizi de ifade ettim. Birincisi geçirdiğimiz seçim sürecinde siyasi etik ve değerlere gösterdikleri hassasiyet için ve demokratik olgunluk içerisinde geçirdiğimiz bir seçim sürecine verdikleri destekleri için teşekkür ettim. Diğer taraftan da önümüzdeki dönemde yeni başladığımız yerel yönetim döneminde, onların katkılarını alarak, işbirliği içerisinde kentimizin sorunlarını çözme yolunda uzlaşma, görüş alışverişi arayışları içerisinde sürdürme dileğimizi de kendilerine ilettim. Onlar da çok olumlu karşıladılar, sağ olsunlar. Bundan sonraki dönemde İzmir adına İzmirlileri temsilen tüm siyasi partilerimizle birlikte kenti yönetmek istiyoruz. Tüm İzmir'e eşit belediye hizmeti verme konusunda kararlıyız ve umuyorum bu güzel iş birlikleri ve olumlu hava kentimize de çok olumlu sonuçlar getirecek. Zaman zaman bir araya gelerek, kentimizin sorunları hakkında ortak değerlendirmeler yaparak çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son durak DEM Parti

MHP'nin ardından Başkan Tugay, DEM Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. DEM Parti İl Eş Başkanları Mehmet Kuruş ve Zehra Vezan Karabulut, Başkan Tugay'ı makamında ağırladı. DEM Parti İzmir İl Eş Başkanı Mehmet Kuruş, ziyarette yaptığı açıklamada “Demokratik sürecin kapısı açıldı. Anadolu halklarını sıkıştıran sürecin sonuna gelmemiz çok iyi. Umarız demokratikleşmeyi beraber kurarız. Memleketi yeniden demokratik süreci aralamaya çok isteriz. İşbirliği son derece önemli. Türkiye'de iletişimsizlik var. Ülkenin sorunları var, kentimiz de sorunları var. İzmir'de herkese eşit kamusal hizmet götürmek isteriz. Kültüründen ve dilinden mağduriyet yaşayanları düşünmek çok önemli. Anadilde kreş eğitimi çok önemli. Trafik sorunlarını ele almak, emek güçleriyle beraber işbirliği içinde olmak çok önemli. Dikey yapılanma sorunlarını çözmek çok önemli. Kentsel dönüşümü yoksulları önceleyen şekilde yapmak çok önemli. Tarımsal ekonomi ve yenilenebilir enerjiyi çok önemsiyoruz. Demokratik bir kent için katkı sunmaya çok hazırız. Seçmenden bağımsız bir şekilde ilettiğimiz mesajlar çok önemli” dedi. DEM Parti İzmir İl Eş Başkanı Zehra Vezan Karabulut ise “Yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde açık ve belli olmayan ittifak içinde bir partiyiz. Size de çok destek verdik seçimlerde. Yeni bir iş birliğinin önü açıldı. Bir arada iyi işler yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bizim de doğuda belediye tecrübemiz var, bu deneyimleri ortaklaştırmak isteriz” açıklamasını yaptı.

“Görüşleriniz bizim için değerli”

CHP İzmir İl Başkanı Cemil Tugay konuşmasında “Yeni bir döneme başladık. Seçimlerdeki demokratik süreç için teşekkür ederiz. Bundan sonraki dönemde bütün İzmirlilere eşit gözle bakacağız. Sizin de görüşleriniz bizim için değerli. Eleştirilerinize de açığız, işbirliğine de açığız. Sadece şeklen değil bu sözlerim. Biraz daha fazla beraber çalışmamız lazım, üzerime düşeni yapmaya hazırım. Önümüzde bir seçim yok. Siyasi bir ortak akıl daha iyi olur. İletişimimiz eksik kalmış olabilir, bundan sonra daha kalıcı olsun. Bundan İzmirliler kazanacak” dedi.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler