25 Temmuz 2024, Perşembe

Gürcan Alkan, “Yerel seçimi kazanmanın tek yolu ittifak”

14 Temmuz 2023, Cuma 06:19

     


Demokrat Parti (DP) Aliağa İlçe Başkanı Gürcan Alkan, Aliağa’da önümüzdeki yerel seçimi kazanmanın tek yolunun yapılacak ittifak ve tek aday formülü ile olacağını öngördüklerini dile getirdi.

Demokrat Parti (DP) Aliağa İlçe Başkanı Gürcan Alkan, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Genel seçim sürecinde birlikte çalıştıkları ilçe başkanlarına ve yönetimlerine teşekkür eden Alkan, “Malum yerel seçim sürecine girmiş bulunuyoruz. Ben de seçimlere az bir süre kala görüşlerimi paylaşmak isterim. Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Deva Partisi ile birlikte yeniden parlamenter sisteme dönmek üzere Millet İttifakı çatısı altında birleşerek girdiğimiz seçimlerde maalesef kazanamadık ve aziz milletimiz Cumhur İttifakı’ndan yana oyunu kullandı. Yüce milletimizin takdiri başımız üzerinedir. Demokrat Parti olarak bölgemizden Anavatan Partisi son Genel Başkanı Sayın M. Salih Uzun CHP listesinden 5.sıradan milletvekili seçildi, bizleri TBMM’de temsil edecek. Seçim süresince birlikte çalıştığımız ilçe başkanlarımıza, yönetim ve üyelerine hasseten teşekkür ederim” dedi.

“Ortak aday belirleme çalışmalarına başlayacağız”

Millet İttifakı’nın Aliağa’daki yerel seçimlerde de oluşması için şimdiden çalışmalara başladıklarını ifade eden Gürcan Alkan, “Çeşitli görüşmeler yapıyoruz. 2014 ve 2019 seçimlerinde belediye başkanı aday adayı olarak yaşadım. Edindiğimiz tecrübeler ve aday belirlemede yapılan hataları göz önünde bulundurarak yerel seçimleri kazanmanın yollarını şimdiden arıyoruz. CHP İlçe Kongresi’nden sonra ortak aday belirleme çalışmalarına başlayacağız.” Diye konuştu.

“Kazanmanın tek yolu ittifak ve tek aday formülü”

Gürcan Alkan, Aliağa’da önümüzdeki yerel seçimi kazanmanın tek yolunun yapılacak ittifak ve tek aday formülü ile olacağını öngördüklerini dile getirdi. Adaylık konusunda dayatmasının söz konusu olmadığını, siyasetin sabır ve hedef işi olduğunu vurgulayan Alkan, “Hedefsiz siyaset olmaz. Demokrat Parti İlçe Başkanı olarak doğal belediye başkanı adayıyım ama ittifak kurallarına da uymak zorundayız. Yapılacak olan yerel seçimlerin ilçemize ve ülkemize şimdiden hayırlı olmasını diler, Aliağalı hemşehrilerimi saygı ve hürmet ile selamlarım.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler