131019098
11 Ağustos 2022, Perşembe

AK PARTİ’DE TEŞKİLAT İÇİ EĞİTİMLER SONA ERDİ

14 Aralık 2021, Salı 06:46

     


AK Parti Teşkilat Akademisi tarafından 81 ilde eğitim programı düzenlendi. İzmir’de de düzenlenen eğitim programına aralarında Aliağa teşkilatının da bulunduğu 30 ilçe teşkilatı katılım gösterdi.

AK Parti Teşkilat Akademisi tarafından düzenlenen İzmir'deki eğitim programı, Balçova Termal Otel’de yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video mesajının gösterimiyle başlayan eğitimin açılışında Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ konuşma yaptı. Teşkilat mensuplarının yeteneklerini artırmak amacıyla 81 ilde eş zamanlı verilen eğitimin "Bu Hikayenin Kahramanı Sensin" sloganıyla düzenlendiğine dikkati çeken Dağ, eğitim verildiği salonun bu sloganın yaşadığı bir yer olduğuna işaret etti. Dağ, Gezi Olayları sırasında aynı salonda bir toplantıya geldiğini belirterek: "Gezi olayları başlamış, İzmir'de de vandallar ortaya çıkmıştı. Duraklara, okullara, hastanelere birileri tarafından zarar verilmişti. Ben de Bayraklı'dan buraya gelirken Çankaya'da bir dershane ve durağın yerle bir edildiğini görmüştüm. Bu salonda bizim il danışma toplantımız vardı. Bu salon yine hınca hınç doluydu. Biz bu salondan hem İzmir'e hem Türkiye'ye çok güçlü mesaj vermiştik: 'Siz ne yaparsanız yapın, ortalığı yaksanız da yıksanız da biz dimdik buradayız ve Cumhurbaşkanı'mızın arkasındayız.' diye haykırdık. Allah'a hamdolsun o zaman o eylemleri yapmak isteyenler başarılı olamadılar. Başarılı olmadıkları gibi 2015 seçimlerinde de 2016 referandumunda da 2018-2019 seçimlerinde de AK Parti birinci parti olmuştur." Dedi.

“Ülkeye çok şey kazandırdık”

Gezi Olaylarını planlayanların üçüncü havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İzmir İstanbul Otoyolu gibi yatırımlara engel olmaya çalıştıklarını ama bu hizmetlerin bugün devreye alındığını aktaran Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada çok net bir şekilde görünen şu, biz bir hikaye yazdık, 20 yıl boyunca ülkeye çok şey kazandırdık, hizmetler kattık, bunun için gururluyuz. Heyecanımız dipdiri, bu hikayenin kahramanı üyelerimizdir. 30 ilçenin tamamında, İzmir'de sokak sokak gezen, AK Parti'ye gönül veren, sabaha kadar dua eden kardeşimdir. Bu hikayenin kahramanı hepinizsiniz." İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de yoğun bir akademi programına başladıklarını ifade ederek bu programın teşkilatın motivasyonunu daha da artıracağına inandığını dile getirdi. Partilileri hiçbir dersi kaçırmamaları konusunda uyaran Sürekli, "Sizlere güveniyoruz. Bu hikaye devam edecek. 2023'te güçlenerek devam edecek. 2023'ün bir farkı var, İzmir'de de inşallah iktidar olacağız." dedi.

Hamdi Erdem: “Eğitimlerimiz çok verimli geçti”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem de “Siyaset akademisi olarak 30 ilçemizin tümü ilimizin özel idare tesislerinde toplandık. Çok muhteşem bir toplantı oldu. Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ bize ders verdi. Diğer taraftan tarım bakanımız, değerli üniversite hocalarımız, teşkilat başkanlarımız katılım gösterdi. Bizler de ana kademe ilçe yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları başkanları, mahalle başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimizle katılım gösterdik. Eğitimlerimiz çok verimli geçti. Sadece siyaset alanında eğitimler yoktu. Kişisel gelişime yönelik eğitimler de verildi. Bu açıdan oldukça keyif aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler