14 Haziran 2024, Cuma

Büyükdağ Aliağa’da sandık çalışmalarına katıldı

14 Aralık 2022, Çarşamba 06:05

     


AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Büyükdağ, Aliağa'da sandık çalışmasına katılım gösterdi.

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Büyükdağ ve beraberindeki heyet, Aliağa'da sandık çalışmasına katıldı. Büyükdağ, beraberindeki birim başkanları ile geldiği Aliağa'da, partisinin İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Burada AK Parti Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım, yönetimi ve mahalle başkanları ile bir araya gelen Büyükdağ, 2023'te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin önemini vurguladı. AK Parti ile kadınların siyasal temsillerinin arttığını vurgulayan Büyükdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadına siyasette en çok değer veren lider olduğunu kaydetti.

"AK Parti'nin yeni başarı hikayesi de kadınlarla yazılacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bugüne kadar kazandığımız tüm başarıları ve zaferleri, inşa ettiğimiz tüm eserleri kadınlarımızla birlikte gerçekleştirdik” dediğini hatırlatan Büyükdağ, 2023'te yeni bir başarı hikayesinin daha kadınların büyük gayreti ile yazılacağına dikkati çekti. AK Parti’nin başarısı için kadınlarım fedakarca çalıştığına değinen Büyükdağ, saha çalışmalarını bir an bile rehavete düşmeden sürdürdüklerini dile getirdi. Büyükdağ, üye yapma ve teşkilat çalışmaları ile öne çıkan bazı teşkilat mensuplarına da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaleme aldığı "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabını takdim etti. AK Parti Aliağa Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım'ın eşlik ettiği Büyükdağ, daha sonra bir süre önce Aliağa İlçe Başkanı olarak atanan Bedrettin Yaşar Demir'i de makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Yeni Mahalle'de sandık esaslı toplantı

Büyükdağ, "Sandık Esaslı Seçim Çalışması" çerçevesinde organize edilen toplantıda ise 1158 nolu sandıkta oy kullanacak kadınlarla Sandık Kurulu Üyesi Nezahat Ateş'in Yeni Mahalle'deki evinde bir araya geldi. Kadınların yoğun ilgisinin olduğu toplantıda konuşan Büyükdağ, seçime kadar mahalle mahalle, sokak sokak her sandıkta oy kullanacak kadınlarla bir araya geleceklerini bildirdi. Kadın seçmenlerin tamamına ulaşacaklarını ifade eden Büyükdağ, AK Parti'nin kadınların siyaset ve toplum hayatında güçlü yer edinmelerine büyük önem verdiğini dile getirdi. AK Parti iktidarları döneminde kadınlar için yapılan düzenlemelere değinen Büyükdağ, "Aynı sokakta oturan, aynı apartmanda komşu olan, aynı sandıkta oy kullanan kadınlarımızın iyi günde, kötü günde hep yanında olduk. Sandık kurullarımızda yer alan arkadaşlarımız kendi sandıklarında yer alan tüm kadınlarımızla irtibatlarını daha da güçlendirecek. Seçime kadar hiç durmayacağız. Cumhurbaşkanımız da sokak sokak kadınlarla çalışıyor ve kadınlara güveniyor. Biz zaten seçimden seçime vatandaşını hatırlayan bir parti değiliz. Gittiğimiz her mahallede güler yüzle açılan kapılar, bizleri muhabbetle bağrına basan kadınlarımızın partimize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a gösterdiği teveccüh de bunun göstergesidir." ifadelerini kullandı.

Taziye ziyareti

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Büyükdağ, Kültür Mahallesi’nde de bir süre önce eşi vefat eden mahalle başkanı Müzeyyen Meto'nun evine konuk olarak taziyede bulundu. Büyükdağ, evde bulunan çocuklara da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği oyuncaklardan hediye etti. AK Parti Aliağa Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım da İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ'ı ilçelerinde büyük bir coşku ve heyecanla karşıladıklarını ifade etti. Büyükdağ'ın ziyaretinin moral ve motivasyonlarını arttırdığını belirten Yıldırım, "Üye ve sandık çalışmalarımızı değerlendirdik. 'Kadın siyasetin nesnesi değil, öznesidir' diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a layık bir teşkilat olabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İl Başkanımızı ve bizleri Aliağa'da bağrına basan, Cumhurbaşkanımıza sevgi ve desteğini esirgemeyen kadınlarımıza yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler