131019098
22 Nisan 2024, Pazartesi

Tugay: “Aliağa bizim, geliyoruz!”

15 Şubat 2024, Perşembe 06:45

     


CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, partisinin Aliağa Merkez Seçim Ofisi’nin açılışını yaptı. Tugay, CHP Genel Başkanı Özel'in kendisini aradığını ve durumun nasıl olduğunu sorduğunu, Özel’e "Aliağa bizim, geliyoruz” dediğini söyledi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, seçim çalışmaları kapsamında Aliağa’daydı. Tugay, sırasıyla Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi’ni, Türkiye Yardımseverler Derneği Aliağa Şubesi'ni, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı, Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nı ziyaret etti, muhtarlarla bir toplantı gerçekleştirdi. Tugay, daha sonra partisinin Aliağa Merkez Seçim Ofisi’nin açılışını yaptı. Açılışa, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ile CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, parti ilçe yönetimi, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. Açılışta CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayları ile Aliağa Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları da hazır bulundu.

“Biz Aliağa’yı ileriye götürmek istiyoruz”

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, burada yaptığı konuşmada, Aliağa'da esnaf, muhtar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiklerini söyledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kendisini aradığını ve durumun nasıl olduğunu sorduğunu, Özel’e “Aliağa bizim, geliyoruz” dediğini söyleyen Tugay, “Biz Aliağa'yı ileriye götürmek istiyoruz." Diye konuştu.

“1 Nisan sabahı zafere uyanalım”

Aliağa'nın daha iyi yönetilmeyi hak ettiğini söyleyen Cemil Tugay, “Bize ‘Aliağa'yı kazanmanız zor’ diyorlar. Ben de 'Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz, istersek kazanırız' diyorum. Sizden ricam hiç kimsenin yalanlarına inanmayın. Kendinize, partimize ve altı okumuza inanın. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkeyi kuran partidir, Atatürk’ün partisidir. Kuvâ-yi Milliye Hareketi ile beraber bu ülke düşmandan temizlenebildiyse, özgür ve bağımsız bir cumhuriyet olabildiyse, Aliağa'daki seçimi kazanmak bizim için ne kadar zor olabilir? Asla inancınızı kaybetmeyin, başınızı öne eğmeyin ve bütün Aliağalılara deyin ki; 'Önümüzdeki 5 yıl belediyecilik için, akıl için, halk için, ahlak için Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarına oyunuzu verin, içiniz rahat olsun.' Gidilmedik ev çalınmadık kapı kalmamalı. Mücadeleden vazgeçmeyin. 1 Nisan sabahı zafere uyanalım” diye konuştu. Tugay ve beraberindekiler konuşmaların ardından Aliağa Merkez Seçim Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

 

  
Son Eklenen Haberler