131019098
21 Nisan 2024, Pazar

“Projelerimizi Helvacılı hemşehrilerimizle hazırladık”

15 Mart 2024, Cuma 06:30

     


CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Helvacı’yı Aliağa’ya, Aliağa’yı Helvacı’ya yakın kılmak bizlerin görevidir” dedi.

Helvacı’da yaşayan Aliağaların görünmez kılındığı ifade eden CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Helvacı’yı Aliağa’ya, Aliağa’yı Helvacı’ya yakın kılmak bizlerin görevidir. Bir şehrin merkezinde birikmiş olanaklardan Aliağa’nın uzak mahallerinde oturan hemşehrilerimizin de faydalanabilmesini çok önemsiyoruz. Projelerimizi oluştururken de bunu temel aldık” diye konuştu.

“HELVACI’DA SESİM DUYULMADI DİYEN KİMSE KALMAYACAK”

Helvacı’da bir gençlik merkezi yapacaklarını söyleyen Çağatay Güç, “Helvacılı gençlerimiz sosyalleşme alanlarından mahrum kalmayacak. Helvacı’ya gençlik merkezi, kapalı spor tesisi kuracağız. Öğrencilerimize burs ve eğitim desteği vereceğiz. Çocuklarımız için kreşler açacağız. Yaşlılarımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza dair projelerimizle Helvacı’da sesim duyulmadı diyen hiç kimse kalmayana dek çalışacağız” dedi.

HALK EKMEK VE HALK LOKANTALARI DA AÇILACAK

Ayrıca Helvacı’da halk ekmek ve halk Lokantaları da açacaklarını belirten Güç, “Mahallemizde açacağımız halk ekmek ile aşımızı büyüteceğiz. Kırsal kalkınmayı destekleyecek, sofralarımıza bereketi getireceğiz. Ekonomik krizin Helvacılı hemşehrilerimizin üzerindeki etkisini azaltacağız” şeklinde konuştu.

(HABER MERKEZİ)

 

  
Son Eklenen Haberler