19 Haziran 2024, Çarşamba

Yeşil Sol Parti seçim bürosu açıldı

15 Nisan 2023, Cumartesi 06:53

     


Yeşil Sol Parti Aliağa Seçim Bürosu açıldı. Açılışta Yeşil Sol Parti 28. Dönem İzmir Milletvekili Adayları tanıtıldı.

Yeşil Sol Parti tarafından Aliağa’da seçim bürosu açıldı. Programda Yeşil Sol Parti 28. Dönem İzmir Milletvekili Adaylarının da tanıtımı yapıldı. Seçim bürosunun açılışına; HDP İzmir İl Eş Başkanı Çınar Altan, HDP Aliağa İlçe Eş Başkanları Fatih Polatlı ile Gül Ekici, HDP Parti Meclisi Üyesi Hacay Yılmaz, DİSK Emekli-Sen Aliağa Şube Başkanı Sebahattin Yeşiltepe ve sendika yöneticileri katıldı. Programda HDP İlçe Eş Başkanı Gül Ekici ve HDP İl Eş Başkanı Çınar Altan konuşma yaptı. Ardından milletvekilleri adayları; Önder Birol, Önder Aktaş, Mehmet Ortakaya, Mevlüt Ülgen, Semra Kıratlı, İrfan Altan ve Erkan Gökberk kendilerini tanıttı.

“Kadınlar olarak sarayları yıkmaya geliyoruz”

Gül Ekici konuşmasında, “Yağmayla, talanla, sömürerek bir saraylar kurdular. Biz kadınlar buna dur diyoruz ve sizin saraylarınızı yıkmaya geliyoruz. Birlikte bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceğiz. Demokratik, özgürlükçü, ekolojik, insan onuruna yakışır bir hayatı biz kadınlar olarak kendi ellerimizle kuracağız. 14 Mayıs’a kadar alanlarda olacağız.” dedi.

“Demokratik düzenin kapısı aralanacak”

28 milletvekili adayı ile İzmir’de gidilmedik sokak bırakmayacaklarını söyleyen Çınar Altan, “Tarihsel çelişkilerin çözümünün Yeşil Sol Parti’de olduğunu bilen, bilmeyen herkese anlatmak istiyoruz. Çok kritik bir seçime giriyoruz. Bu seçimde birçok senaryo var ve bu senaryoda iki yol var. Ya 100 yıllık belli bir sınıfın diğer çoğunluğa tahakküm ettiği bir düzen devam edecek ya da gerçek anlamda bir demokratik düzenin kapısı aralanacak. Buna inancımız tam” diye konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler