30 Mayıs 2024, Perşembe

Aliağalılar sandık başına gitti

15 Mayıs 2023, Pazartesi 06:35

     


Dün yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Aliağa’daki seçmenler ve siyasiler oy kullanmak için sandık başına gitti.

13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekillerini belirleyecek olan seçimlerde oy kullanma işlemi dün tüm Türkiye’de saat 08.00’de başlayıp 17.00’de sona erdi. Aliağa’da seçmenler ülkenin kaderini belirleyecek seçimde oy kullandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı seçimin huzurlu bir ortamda geçmesi için geniş güvenlik önlemleri aldı.

Siyasiler nerede oy kullandı?

Kaymakam Zekeriya Güney, Belediye Başkanı Serkan Acar ve siyasi partilerin ilçe başkanları da oy kullanmak için sandık başına gitti. Kaymakam Zekeriya Güney ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar Şehit Bülent Yanpala İlkokulu, 1139 numaralı sandıkta oy kullandı. AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Demir, oyunu Çamlık İlkokulu 1088 numaralı sandıkta kullandı. CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan oyunu, Atatürk İlkokulu 1101 numaralı sandıkta kullandı. MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir oyunu, Şehit Bülent Yanpala İlkokulu 1143 numaralı sandıkta kullandı. İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Tuğba Oktay Bor oyunu, Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 1150 numaralı sandıkta kullandı. DEVA Partisi Aliağa İlçe Başkanı Emre Kaya oyunu, Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 1162 numaralı sandıkta kullandı. Demokrat Parti Aliağa İlçe Başkanı Gürcan Alkan, Cumhuriyet İlkokulu 1067 numaralı sandıkta oy kullandı. Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, Namık Kemal İlkokulu 1080 numaralı sandıkta oy kullandı. Memleket Partisi Aliağa İlçe Başkanı Tolga Korkut, Atatürk İlkokulu 1093 numaralı sandıkta oy kullandı. HDP Aliağa İlçe Eş Başkanı Gül Ekici, Cumhuriyet İlkokulu, 1066 numaralı sandıkta oy kullanırken, HDP Aliağa İlçe Eş Başkanı Fatih Polatlı ise Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 1150 numaralı sandıkta oy kullandı.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler