131019098
19 Ocak 2021, Salı

“AK SEVDA BAYRAĞI ALTINDA 19. YAŞIMIZDAYIZ”

15 Ağustos 2020, Cumartesi 07:05

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, partilerinin 19. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla birer mesaj yayımladı. Hamdi Erdem açıklamasında, “İnandığın yolda yürü parolasıyla çıktığımız AK sevda bayrağı altında 19. yaşımızdayız” dedi.

AK Parti’nin kuruluşunun 19. Yıldönümünde AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem birer mesaj yayımladı. Başkan Sürekli mesajında; AK Parti’nin bir millet hareketinden doğduğunu hatırlatarak, 19 yıl boyunca milletle beraber büyük reformlara imza attıklarının altını çizdi. Bu reformların başarılı olmasında milli iradeyi, millete hizmeti her şeyin üstünde görmelerinin rol oynadığını belirten Sürekli; “AK Parti, kişisel ikballerin değil, ‘biz’ diyebilenlerin çatısıdır. O biz ki; millettir, vatandır. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın ördüğü tuğlalar, milletimizin de omuz vermesiyle 19 yılda büyük ve güçlü bir kaleye dönüşmüştür. Hamdolsun ki; böyle bir davanın parçasıyız ve milletimize hizmet etme heyecanımız dün gibi.” diye konuştu.

“Biz diyebilenlerin çatısıyız”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli mesajında, “AK Parti; yola çıktığı günden bu yana değerlerinden ve ilkelerinden taviz vermemiştir. Yolunu, hedefini şaşırmamıştır. Milletimizden aldığımız güçle, yine onlara hizmet etme heyecanıyla bugüne ulaşmıştır. AK Parti, kişisel ikballerin değil, ‘biz’ diyebilenlerin çatısıdır. O biz ki; millettir, vatandır. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ördüğü tuğlalar, milletimizin de omuz vermesiyle 19 yılda büyük ve güçlü bir kaleye dönüşmüştür. Hamdolsun ki; böyle bir davanın parçasıyız ve milletimize hizmet etme heyecanımız ilk günkü kadar diri. Sağlıktan ulaşıma, sanayiden tarıma, halkımızın refahı için çok büyük yatırımlar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bugün dünyanın en ileri gelen ülkelerinin gıpta ettiği birlik, beraberlik ruhumuzu koruyarak, milletimizle aynı yere yumruk vurmaya, onlardan aldığımız güçle üretmeye devam edeceğiz. AK Parti’nin varlığının ve devamlılığının tek dayanağı milli iradedir. Milletimiz bize inandığı, iradesini bizden yana kullandığı sürece gelişerek ve güçlenerek ayakta olacağız.’’ ifadelerine yer verdi.

“Zoru kolay, uzağı yakın kılmak için çalıştık”

Mesajında; AK Parti’nin iktidarı boyunca pek çok engelle karşılaştığını, içeride ve dışarıda bölünmez bütünlüğümüze göz dikenlerle mücadele etmek zorunda kaldıklarını hatırlatan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Biz, her alanda; halkımızın menfaatini korurken; milletimiz için zoru kolay, uzağı yakın kılmak için çalışırken, pek çok zorlukla da karşılaştık. Dört taraftan terör sarmalına alınmak istendik, devlet içinde devlet yapmak isteyen hainlere karşı mücadele verdik. Ancak; başta Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve öngörüleri; milletimizin güven ve metaneti sayesinde, hepsinin altından kalkmayı başardık. En önemlisi de; Devlet ile millet arasındaki kalın duvarları kaldırdık. Ülkemizde milli iradeyi, hürriyetleri gasp eden, etmek isteyen her girişimin önünde durduk, hesabını sorduk. Milletimizle beraber, inandığımız yolda 19. yaşımızı doldurduk. Daha nice yıllar boyunca da ilkelerimizden taviz vermeden bu yolu yürümeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Durmadan hedefe yürüyeceğiz”

AK Parti’nin kuruluşunun 19. yıldönümü nedeniyle AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem de bir mesaj yayınladı. Erdem açıklamasında, “Yeni dönemimizde ‘inandığın yolda yürü’ parolasıyla çıktığımız AK sevda bayrağı altında 19. yaşımızdayız. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ay yıldız bayrağımızın altında vatan topraklarımızda yeni yaşın vermiş olduğu; enerjimiz, gücümüz, gayretimiz, atılgan ve hevesli ruhumuzla, nice yıllar hizmet vermemizi Rabbimizden niyaz ederiz. Güzide ilçemiz Aliağa’mıza bıkmadan yorulmadan daha istekli bir şekilde hizmetimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Ülkemize sosyolojik ve özellikle ekonomik anlamda yapılan saldırılara rağmen devletimiz ve milletimizle el ele vererek daha güçlü çıkacağımız bir dönem olacaktır. Hızla büyüme noktasında sergilediğimiz tutum ve projelerimizle durmadan hedefe yürüyeceğiz.” dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler