131019098
22 Nisan 2024, Pazartesi

Özel: “30’da 30 yapacağız”

16 Şubat 2024, Cuma 06:05

     


CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’de belediye başkan adayları tanıtım törenine katıldı. Yaptırdıkları anketlerin sonucuna göre adayların gördüğü kabul ve sahadaki heyecanın 30’da 30’u müjdelediğini söyleyen Özel, “Çalışırsanız İzmir’de 30’da 30 yapacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, aday tanıtım programı ve seçim çalışmaları kapsamında İzmir'e geldi. Özel, Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'da aday tanıtım toplantısına katıldı. Salonda CHP'nin İzmir milletvekilleri, parti il yöneticileri, belediye başkan adayları ile partililer yer aldı.

“Hiçbir belediyemiz kaybedilme noktasında değil”

Konuşmasında yaptırdıkları anket sonuçlarına değinen Özel, “Anketlerin sonucunda gördüğümüz o ki adayların gördüğü kabul, sahadaki heyecan 30’da 30’u müjdeliyor. Hiçbir belediyemiz kaybedilme noktasında değil. 4-5 ilçede ciddi yarışıyoruz. Birkaç puanda ya önde ya gerideyiz. 25-25 ilçeyi gördük. Çalışırsanız İzmir’de 30’da 30 yapacağız" diye konuştu.

“Adayların 12 tanesi 40 yaşın altında”

İzmir'i ayağa kaydıracak, İzmir'i bir dünya kenti yapacak dinamik kadroları oluşturmaya geldiklerini kaydeden Özgür Özel, “İzmir’de adayların 12 tanesi 40 yaşın altında. 32 yaşında gencecik belediye başkan adayını gösteriyorsunuz. Bir akıl çıkıyor ’bu yaşta belediye mi yönetebilir’ diyor. 30 yaşında Deniz Baykal Türkiye hazinesini yönettiyse, 36 yaşında bakanlıklar yapıldıysa, CHP’nin birbirinden genç ve dinamik en az 1 yabancı dil bilen, eğitim ve kültürleri ile vizyonları ile bu gençlerin yapacağı devrim İzmir’i devleştirecek, Türkiye’yi de şaha kaldıracak.” Dedi.

“Belediye başkan adaylarımızla gurur duyuyoruz”

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise programda yaptığı konuşmada, “Azalmadan, kırılmadan dökülmeden bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve zafere odaklanacağız. Bizler CHP’yiz. Partimizin politikalarını hayata geçiren belediye başkanları başımızın tacı. Sosyal belediyecilik ile halkımızı yeniden buluşturacak belediye başkan adaylarımızla gurur duyuyoruz. İzmir sevdalısı, vizyoner birbirinden başarılı belediye başkanlarımızın halkımızdan bir kez daha vize alacağından hiç şüphem yok. Yoksulluğun, doğanın, atasının izinde olan, çağdaş hayatın yanında olan, göstermelik işlerin değil altyapının yanında olan belediye başkanlarımız ve adaylarımız ile gurur duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.

İlçelerde ‘Halk Buluşması’na katılacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, buradaki programın ardından saat 17.30’da Karabağlar’da düzenlenen Halk Buluşması'na katıldı. Özel, bugün de İzmir’in kuzey ilçelerinde seçim çalışması yapacak. Saat 11.30’da Dikili’de Halk Buluşması'na katılacak olan Özel, 14.30’da Bergama’da, 16.00’da da Kınık’ta Halk Buluşması'nda bulunacak.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

 

  
Son Eklenen Haberler