131019098
15 Mayıs 2021, Cumartesi

DERVİŞOĞLU: “PKK'YLA DOST OLAN DÜŞMANIMIZDIR”

17 Şubat 2021, Çarşamba 06:47

     


İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, PKK'yla dost olanın, kendileriyle düşman olduğunu vurguladı.

Gara operasyonu hakkında bilgi almak üzere toplanan TBMM Genel Kurulu'nda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ardından, partilerin grup başkan vekilleri de söz aldı. İYİ Parti adına kürsüye çıkan Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, hain terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan'a yönelik 'bin parçaya' bölünmesi sözleriyle ilgili destek mesajı verdi.

"Bin değil, 10 bin parçaya bölün"

Müsavat Dervişoğlu, "Dediniz ki Karayılan'ı bin parçaya böleceğiz. 10 bin parçaya bölün, elimizden gelen destek neyse vermekten geri durmayacağız. Sadece Karayılan'ı değil, ona destek olanları da bölün, parçalayın." ifadelerini kullandı.

"Arkanızda durmayan namerttir"

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birliğine kasteden, coğrafyanın bölünmesini hedefleyen, insanları yıllardan beri katledenlere karşı da seslenen Dervişoğlu, "Bir değil, 10 bine bölün. Sonuna kadar arkanızda durmayan namerttir. Türk milletine düşman olan PKK, bizim de düşmanımızdır. Türk milletine ilan ediyorum. PKK'yla dost olan da bizim düşmanımızdır. Herkes iyi bilsin ki PKK'ya düşman olamayanlar da asla bizim dostumuz olamaz." dedi.

(AA)  
Son Eklenen Haberler