131019098
5 Ağustos 2021, Perşembe

AYDEMİR: “YÜREĞİNİZ YETİYORSA ANDIMIZI ORTAĞINIZ HDP’YE ANLATIN”

17 Mart 2021, Çarşamba 06:20

     


MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı’na Aliağa’dan Belediye Başkanı Serkan Acar ve MHP İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir katılacak. Kurultay öncesi yaptığı açıklamada, partilerini Öğrenci Andı konusunda eleştirenlere de cevap veren Aydemir, “Eğer yüreğiniz yetiyorsa, gidin andımızı önce ortağınız HDP’ye anlatın.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'ni (MHP) 2023 seçimlerine taşıyacak kadroların belirleneceği 13. Olağan Büyük Kurultayı, yarın (Perşembe) Ankara Spor Salonu'nda yapılacak. Kurultaya Aliağa’dan da doğal delege olarak Belediye Başkanı Serkan Acar ve kurultay delegesi olarak MHP İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir katılım gösterecek. "İstiklal için birlik, istikbal için dirlik" ve "Kazanan Türkiye olacak" sloganlarının kullanılacağı kurultaya tek aday olarak girecek olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 9. kez genel başkan seçilmesi bekleniyor. Kurultayda, partinin kayıtlı 1400 delegesi, 75 üyeli Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi yapılacak. Büyük Kurultay için yapılan hazırlık çalışmalarında sona gelindi. Koronavirüs salgını nedeniyle hafta içine alınan kongre, delege, parti yöneticileri ve bazı siyasi partilerden davetliler dışında seyircisiz olarak gerçekleştirilecek.

“Hazırlıklarımızı büyük bir özenle tamamladık”

Kurultay öncesi değerlendirmede bulunan MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir,” Mensubiyetinden şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nin 18 Mart 2021 Perşembe günü yapılacak olan 13. Olağan Büyük Kurultayı öncesi, değerli il başkanımız Sayın Veysel Şahin Beyefendinin öncülüğünde hazırlıklarımızı büyük bir özenle tamamladık. Sıra, Ankara Kapalı Spor Salonu’nda Türk ve Türkiye düşmanlarının oyunlarını kursaklarında bırakacak bir kurultayı yaşamak ve yaşatmak için yola çıkma vakti. Bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin bizlere gösterdiği amaç ve hedefler çerçevesinde, bu uğurda yapacağımız çalışmaların heyecan ile hazırlıklarını tamamladık. Kurultayımızın hayırlara vesile olacak şekilde tamamlanması ile birlikte büyük bir şevk ve kararla çalışmalarımıza başlayacağız.” dedi.

“Bunlar ne MHP’yi tanıyor, ne de Sayın Bahçeli’yi”

Çok meşakkatli, Türk ve Türkiye düşmanlarının azgınlıklarını artırarak saldırılarını yoğunlaştıracakları bir zaman diliminin kendilerini beklediğini ifade eden Aydemir, “Bunu gören ve bilen Milliyetçi Hareket Partisi ‘İstiklal İçin Birlik, İstikbal için Dirlik!’ teması ile 13. Olağan Büyük Kurultaya hazırlanmıştır. Kazanan Türkiye olacaktır. Birlik varsa düzen vardır, dirlik varsa istiklal vardır, beka vardır. İstikbalin perdelenmesi boşunadır. Milli bekaysa konu, canımızın ederi, cananımızın değeri bin defa feda olsun. Bizler milli birliğimizin ve bekamızın sorunlarına yoğunlaşmışken, Türk ve Türk Milleti’nin düşmanlarının boş durmadığı aşikârdır. Bunun en son örneği de Öğrenci Andımız ile ilgili Danıştay’ın almış olduğu karar, daha doğrusu fitne amaçlı olduğu açık olan, resmi olarak imzalanmamış ve ne hikmetse basına sızdırılmış olan bir karar. Danıştay’ın öğrenci andı ile ilgili kararı üzerinden yeni bir fitne malzemesi bulduklarını zannederek mal bulmuş mağribi gibi sevinç naraları atanların hevesleri, Sayın Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklama ile birlikte, bir defa daha kursaklarında kaldı. Bu zavallı güruh MHP’nin daha önce savunduğu Öğrenci Andına karşı Danıştay’dan gelen karara sessiz kalacağını düşünerek, bir yaylım ateşine başlamışlardı. Anlaşılan bunlar ne MHP’yi tanıyor, ne de Sayın Bahçeli’yi. MHP için ülkenin varlığı, birliği, bölünmez bütünlüğünün her şeyin önünde geldiğini hâlâ anlayamamışlar.” diye konuştu.

“Demirtaş’la kuracağınız kahvaltı sofralarında andımızı konuşmayı da düşünüyor musunuz?”

Bu konuda MHP’nin duruşunun net, kararının kesin olduğunu kaydeden MHP İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, “Nitekim Sayın Bahçeli’nin, ‘Öğrenci Andımızın okullarda okutulmasına engel çıkarmak, hukuken set çekmek haysiyetli ve demokratik bir tavır olamayacaktır. HDP’li bölücülerin fezlekelerinin TBMM’ye gönderilip milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bugünlerde Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır. Danıştay bu yanlıştan dönmeli, Türk Milleti’nin tarihi hasletleriyle, çiğnetilmeyecek emanetleriyle oynamaya teşebbüsten vazgeçmelidir’ açıklaması hem bu kararı alanlara, hem de bu karar üzerinden akıllarınca MHP üzerinden Cumhur İttifakı’na fitne sokmaya uğraşanlara net bir cevap olmuştur. Türk Milleti’nin ve ülkenin varlığı, birliği, bölünmez bütünlüğü için bin defa canından ve cananından vazgeçmiş olan bizlerin tepki ve davranışlarını eleştiren aklı eveller, meseleyi tam olarak kavrayamamış, asıl parmak sallamaları gereken hedefin Danıştay’da fitne çıkarma amaçlı davranışları gösterenler olduğunu bilmiyorlar. Yoksa şu şekilde mi düşünmek lazım bilemedim; bizlerin davranışlarını ve tepkilerini yargılayan proje partiler ya da proje ittifaklar bu fitneyi birlikte mi organize ettiniz? Yakın zamanda, içinde Türk ve Atatürk’ün olmadığı anayasa hazırlandığı iddiasını ortaya atanlar; eğer yüreğiniz yetiyorsa, siz gidin andımızı önce ortağınız HDP’ye anlatın. Mesela, hapishanedeki Selahattin Demirtaş’la kuracağınız kahvaltı sofralarında andımızı konuşmayı da düşünüyor musunuz?” dedi.

“Ne müptezel aklına, ne trol algısına ihtiyacımız var”

Andımız kararı konusunda açıklamalarda bulunanların işlerine gelince Atatürk’ü hatırladıklarını ama Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’i bölmek için kan döken teröristlerin partisi HDP ile birlikte yürümekte en küçük bir sakınca görmediklerini söyleyen Aydemir, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Atatürk, ‘Bu ülke, tarihte Türk’tü bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır’ diyor. Zilletin ortaklarına bunları hatırlatırsanız ya faşist olursunuz, ya ırkçı damgası yersiniz. Sonra da hiç utanmadan çıkar, bize andımız dersi vermeye kalkışırlar. ‘1980 öncesi Fethullah Gülen’in dinler arası diyalog modeli uygulanmış olsa sağdan soldan gençler ölmezdi.’ diyen kadın figüran, 7 Haziran seçimleri sonrası ‘AKP ile koalisyon kurulmazsa çok üzülürüm’, ‘AKP ile ön yargısız, kırmızı çizgisiz, 17-25 Aralık’ı dayatmadan, Türkiye için her türlü ödünü vermeye hazırız’ ve ‘AKP ile ön yargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız’ diyen Cumhuriyet Halk Partililer. ‘AKP, MHP’ye muhtaç değil, destek verilmesi gereken konu olursa biz İYİ Parti olarak varız’ açıklaması yapanlar; Türk Milliyetçisi ve Ülkücü olanların olması gereken duruş bellidir. Biz, dün de bugün de yaşananları çok iyi biliyoruz. Biz, dün nelere karşı mücadele verdiğimizi biliyoruz, bugün hangi oyunları bozduğumuzu da biliyoruz. O yüzden ne müptezel aklına, ne trol algısına ihtiyacımız var. Büyük bir heyecan, umut ve güç ile gerçekleşecek olan 13. Olağan Büyük Kurultay’ımızın vatanımıza ve milletimize hayırlar getirmesini diliyor, Aliağalı hemşerilerimi hürmetlerim ile selamlıyorum.”

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler