131019098
17 Ocak 2021, Pazar

ANMA PROGRAMINA ÇAĞRILMADIK

17 Temmuz 2020, Cuma 06:44

     


Saadet Partisi İlçe Başkanı Mahmut Koç ve Gelecek Partisi İlçe Başkanı Gürcan Alkan, Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programına davet edilmediklerini belirterek yaptıkları açıklamalarla duruma tepki gösterdiler.

Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, Demokrasi Meydanı’nda ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programına çağrılmadıklarını iddia etti. Konuyla alakalı açıklamada bulunan Mahmut Koç, "Malumunuz, 15 Temmuz hain darbe girişimine, en erken tepkiyi gösteren ve devlete destek veren parti Saadet Partisi olmuştur. TBMM bombalanırken Genel başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak canı pahasına meclise ve millete destek vermek için her yandan yağan bombaların altında meclise yürümüş ve mecliste milletvekilleri ile bir araya gelmiştir. Keza milli görüş mensuplarından birçoğu tankların altında kalarak ya da kurşunlanarak şehit ve gazi olmuştur. Özetle Saadet Partimiz her platformda, her zaman devletimizi ve meşru iktidarı darbecilere karşı desteklemiş, hain örgütü lanetlemiştir. Hal böyle olmasına rağmen 15 Temmuz programına ve protokole davet edilmemiş olmamızı bir vefasızlık ve ayrıştırma olarak kabul ediyor ve kamuoyu önünde bu davranışı kınıyoruz. 15 Temmuz tüm vatandaşlarımızın darbecilere karşı yadsınamaz bir zaferidir." ifadelerini kullandı.

“Yapılan ayrımcılığı kınıyorum”

Programa davet edilmediklerini iddia eden Gelecek Partisi İlçe Başkanı Gürcan Alkan da yapılan ayrımcılığı kınadıklarını vurguladı. Alkan: “Belediyemiz ile Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen 15 Temmuz programına davet edilmediğim için katılmadım. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz böyle günlerde maalesef kendilerinden başkasını ötekileştirme devam etmektedir. Ben Gelecek Partisi'nin Aliağa kurucu ilçe başkanıyım ve aynı zamanda ilçemize 27 yıl hizmet etmiş bir bürokratım. Yapılan bu ayrımcılığı teessüfle karşılıyor ve ilgilileri kınıyorum.” dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler