131019098
17 Ağustos 2022, Çarşamba

MAHMUT KOÇ: “ZORUNLU PCR TESTİ UYGULAMASI DERHAL SONLANDIRILMALI”

17 Eylül 2021, Cuma 06:55

     


Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, ülke gündemindeki konularla ilgili açıklamada bulundu. PCR testi hakkında konuşan Koç, “Zorunlu PCR testi uygulaması derhal sonlandırılmalıdır.” Dedi.

Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, ülke gündemine gelen konularla ilgili açıklamada bulundu. Edremit’in kurtuluş etkinliklerinde çarşaflı bir kadının zincirlenmesi ve çok tartışılan PCR testi zorunluluğu konularına değinen Başkan Koç, “ Edremit'in kurtuluşunun 99. Yılı anma etkinliklerinde çarşaflı bir kadının zincirlenmesini esefle kınıyorum. Hepimizi birleştirmesi ve ortak duyguların yaşanması gereken bir günde dahi dini yaşam biçimlerini aşağılayan, zincire bağlanmış çarşaflı kadın üzerinden çağdaşlık ve özgürlük adı altında İslami değerleri hiçe sayan bu zihniyete, ezanı susturmaya ve kadınlarımızın başörtüsüne el uzatmaya yeltenmesinler diye canını feda eden şehitlere ve gazilere ihanet ettiklerini hatırlatırım. Bu saygısızlığa dahil olan herkesi milli bir günde sergiledikleri bu çirkin gösteri için derhal milletimizden özür dilemeye davet ediyorum.” Dedi.

“Zorunlu PCR testi uygulanması haksızlık ve hukuksuzluktur”

Ülke gündemindeki bir diğer konu olan zorunlu PCR testi ile ilgili de konuşan Başkan Koç, “Ülkemizin içinde bulunduğu önemli konulardan biriside aşı meselesi ve PCR testlerinin zorunlu hale getirilmesidir. Öncelikle aşı ve PCR testlerinin güvenilirliği konusunda milletimizin kafasında oluşan soruların açık ve net olarak cevaplanması gerekiyor. Bugün zorunlu PCR testi uygulanması haksızlık ve hukuksuzluktur. Bu uygulama eğitimden, ulaşım, özel sektör ve birçok alanda kaosa neden olmaktadır. Yaşam hakkı, kişi dokunulmazlığı hakkı, yerleşim ve seyahat hakkı, çalışma hakkı gibi en temel hakların gasp edildiği zorunlu PCR testi uygulaması derhal sonlandırılmalıdır.” İfadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler