131019098
11 Ağustos 2022, Perşembe

ARICI, “MEMLEKET PARTİSİ, YENİ BİR ÇÖZÜM ARAYIŞI OLACAK”

18 Mayıs 2021, Salı 07:08

     


Memleket Partisi resmen kuruldu. Partinin genel başkanı Muharrem İnce olarak açıklandı. Memleket Hareketi’nin Aliağa Temsilcisi Yeminli Mali Müşavir Mustafa Arıcı, yaptığı değerlendirmede, partinin ülkenin ekonomik, siyasi sıkıntılarını bertaraf etme anlamında yeni bir dinamizm, yeni bir çözüm arayışı olacağını söyledi.

CHP'nin 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı olan, Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce’nin 2020 Eylül ayında Sivas’ta başlattığı ‘Memleket Hareketi’ partileşti. CHP'den kısa süre önce ayrılan Gaye Usluer, partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı'na verilmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Usluer, Muharrem İnce'nin, Memleket Partisi'nin ilk genel başkanı olarak oy birliği ile seçildiğini duyurdu. Parti sözcülüğüne getirilen Gaye Usluer, MYK'yı açıkladı.

Memleket Partisi'nin MYK'sında yer alan isimler

Gaye Usluer'in açıkladığı Memleket Partisi'nin MYK'sı şu şekilde: Muharrem İnce: Genel Başkan, Gaye Usluer: Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü, Hakkı Akalın: Genel Sekreter, Hüseyin Avni Aksoy: Genel Başkan Yardımcısı, Özcan Özel: Genel Başkan Yardımcısı, Mehmet Ali Çelebi: Genel Başkan Yardımcısı ve Parlamento Sözcüsü, Serhat Galip ve Nurban Demirbağ: Genel Başkan Yardımcıları, Mevlüt Dudu ve Mert Ünlü Yürir: Genel Sekreter Yardımcıları, Serkan Ufuk Akgün: Genel Sayman, Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri: Neşet Elaldı, Ali Rıza Büyükuslu, İpek Özkan Sayan, Serkan İleri, Çiğdem Bayraktar Ör, Fatih Pala, Özgün Öztunç, Asuman Ali Güven, Burak Savtur, Süleyman Erguner, Disiplin Kurulu Başkanı: Mustafa Kemal Çiçek, Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri: İlke Deniz Durda, Ayça Özsoy Sarıkamışlı, Muharrem Yıldız, Sıla Yavuz, Ender Ödem, Mustafa Çağlayan, Mustafa Laik, Genel Başkan Danışmanları: Yusuf Sel, Alper Karaoğlan, Gürbüz Evren, Burak Hasar, Ali Tunç Can, Mahir Bakan, Ahmet ve Özalp.

“Yeni bir nefer, yeni bir dinamizm”

Memleket Hareketi’nin Aliağa Temsilcisi Yeminli Mali Müşavir Mustafa Arıcı, yaptığı değerlendirmede, partinin ülkemizin ekonomik, siyasi sıkıntılarını bertaraf etme anlamında yeni bir dinamizm, yeni bir çözüm arayışı olacağını söyledi. Arıcı, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz, bunun müsebbibi küresel pandemi süreci, sonrasında yaşadığımız ekonomik buhran mevcut yönetimi erken seçime götürüyor. Bunun en önemli göstergelerinden bir tanesi de torba kanununa eklenen matrah artırımı, devlet alacaklarının yeniden yapılandırılması, stok affı, kasa affı gibi şeyler. Bunlarla ilgili önemli açıklamalar bekleniyor. Esnafın, iş aleminin içinde bulunduğu sıkıntıları biraz hafifletecek yeni yeni paketlerin açıklanması gibi bir durum da söz konusu. Dolayısıyla bu paralelde, Memleket Partisinin ülkemizin hem ekonomik, hem siyasi, hem demokrasimizin yaşadığı sıkıntıları bertaraf etme anlamında yeni bir memleket hareketi, yeni bir nefer, yeni bir dinamizm, yeni bir çözüm arayışı olacağını düşünüyorum. İnşallah hayırlısı olur.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler