131019098
27 Mayıs 2024, Pazartesi

Kılıç’tan ikinci tur çağrısı

18 Mayıs 2023, Perşembe 06:03

     


CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu ile ilgili basın açıklaması yaptı.

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, 28 mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için tüm seçmenleri, değişimin bir parçası olmak için ikinci turda oy kullanma çağrısında bulundu. CHP İzmir Milletvekili Av. Kılıç’ın açıklamasında, “Sandığa giden, gitmeyen hangi adaya oy vermiş olduğunuz önemli olmaksızın tüm seçmenlerimize seslenmek istiyorum. Atamızın emaneti Cumhuriyetimiz, ikinci yüz yılına girerken bize yüklenen bu tarihi sorumluluğu en iyi şekilde değerlendirmek, vatanımızı layık olduğu yerlere taşımak bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının görevidir.” diye konuştu.

“Değişimin bir parçası olmak, geleceğe bırakacağınız en büyük miras”

Ülkenin geleceğine yön verilebilmesi için tüm seçmenlerin desteğine ihtiyaç olduğunu söyleyen Kılıç, “Ülkemizin kalkınmasında büyük pay sahibi olan ekonomi, eğitim, sağlık, adalet, tarım, liyakat gibi konulardaki kötüye gidişin farkında olduğunuzu biliyorum. Değişimin size zor geldiğini de biliyorum. Ancak bu ülkenin geleceğine yön verebilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. İşçi, emekli, memur, çiftçi, öğrenci, genç, yaşlı ne olursan ol; bu değişimin bir parçası olmak geleceğe bırakacağınız en büyük miras olacak. Bu bir dönüm noktasıdır aslında. Doğrunun yanlışa, iyiliğin kötülüğe, bolluğun sefalete, hukukun suçlulara karşı bir zaferi olacaktır. Değişim tam da bunu hedeflemektedir. İlk turda alınan oylar da sandıktan değişim mesajının çıktığını göstermektedir. Gelin ikinci turda 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu hep birlikte Çankaya Köşkü’ne çıkartalım. Barışı, sevgiyi, bolluğu, bereketi bu topraklara yeniden getirelim. Teşekkürler Türkiye.” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler