22 Haziran 2024, Cumartesi

‘Eski başkanları eleştirmeyin’ talimatı

18 Mayıs 2024, Cumartesi 06:16

     


CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, partisinin ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda birçok ilçe başkanının yaşanan durumlar nedeniyle görevi biten belediye başkanlarını eleştirdikleri, Aslanoğlu’nun ise eski başkanların kamuoyunda eleştirilmemesini istediği öğrenildi.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, partisinin ilçe başkanlarıyla koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. CHP İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda örgüt çalışmaları, 19 Mayıs kutlama töreni ve 26 Mayıs Emekliler mitingi ile ilgili planlamalar görüşüldü.

Edinilen bilgiye göre Aslanoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek törene yoğun katılım için ilçe başkanlarına talimat verdi. 26 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirilecek büyük emekli mitingi için de İzmir’den Ankara’ya binlerce partili ile gidilmesi hedefleniyor. CHP İzmir İl Başkanlığı’nın, yoğun katılımla Ankara’daki mitingde yer alması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca, belediyelerde yaşanan mali krizler, işten çıkarmalar ve işçi eylemlerinin de gündeme geldiği, birçok ilçe başkanının yaşanan durumlar nedeniyle 31 Mart’ta görevi biten belediye başkanlarını eleştirdikleri, Şenol Aslanoğlu’nun ise ilçe başkanlarından, eski başkanların kamuoyunda eleştirilmemesini istediği öğrenildi.

(HABER MERKEZİ)

  
Son Eklenen Haberler