30 Mayıs 2024, Perşembe

Bakan Yerlikaya: “İzmir’i kazanacağız”

18 Kasım 2023, Cumartesi 06:53

     


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacaklarını vurgulayan Yerlikaya, “Kazanacağız inşallah, çünkü inanıyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bir dizi temaslarda bulunmak üzere İzmir’e geldi. Bakan Yerlikaya, bu kapsamda AK Parti İzmir İl Binası’nda düzenlenen programda açıklamalarda bulundu. Yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni Cumhur İttifakı’nın kazanacağını ifade eden Yerlikaya, “İzmir’imizin tüm cadde ve sokaklarına, başta Büyükşehir olmak üzere tüm ilçe belediyelerimizde, AK Partimiz ve Cumhur İttifakımızdaki ortaklarımızla birlikte, 1994’te Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da başlattığı belediyecilik ruhunu buraya getirelim. Bunu başarabiliriz. Ortaklarımızla beraber parlamentoda büyük bir gücümüz var. Türkiye Yüzyılı’nda, tüm belediyelerle birlikte inşallah özlemle, hayırla beklenen İzmir Büyükşehir’i de kazanıyoruz. Kazanacağız inşallah, çünkü inanıyoruz” dedi.

“En büyük rakibimiz kıskançlık”

Yerel seçim öncesinde küslük olmaması gerektiğini söyleyen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Birbirimizin kıymetini bilelim. Birbirimizi incitmeyelim. Küslük, dargınlık varsa hemen şu salondan çıkmadan helalleşilsin. Bizim en büyük rakibimiz aramızda çok az olsa da zaman zaman nükseden kalbi kıskançlık, fesatlık. Bu görevlere bu kardeşim benden daha layık, benden daha iyi hizmet verebilir duruşuyla hareket ettiğimiz gün her yeri kazanacağız” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

  
Son Eklenen Haberler