29 Mayıs 2024, Çarşamba

Hamza Dağ resmen aday

19 Ocak 2024, Cuma 07:00

     


AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ oldu.

AK Parti, dün Ankara’da yaptığı geniş çaplı toplantıyla 17’si büyükşehir olmak üzere 48 ildeki adaylarını tanıttı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı programda AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın, AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ olduğu resmen açıklandı. Dağ’ın adaylık tanıtımında AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir milletvekilleri Eyyüp Kadir İnan, Mahmut Atilla Kaya, Şebnem Bursalı, Mehmet Kasapoğlu, Alpay Özalan, Yaşar Kırkpınar, Ceyda Bölünmez Çankırı ve Mehmet Ali Çelebi, AK Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taslak, AK Parti MKYK üyesi Dilek Yıldız Büyükdağ ile AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Emel Dalkıran da yer aldı.

“İzmir'imizde yeni bir hikâye yazmak için başlıyoruz”

Aday tanıtım toplantısının ardından şahsi sosyal medya hesabında açıklama paylaşan Hamza Dağ, “Hayatımın en anlamlı günlerini yaşadığım, her köşesinde mutluluğu, huzuru ve sevgiyi teneffüs ettiğim İzmir… Üniversite yıllarımı geçirdiğim, çocuklarımın ilk adımlarını attığı, meslek hayatıma başladığım ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil etme onurunu yaşadığım İzmir… Esnafından çiftçisine, sanayicisinden balıkçısına, gencinden yaşlısına herkesin derdiyle dertlendiğim İzmir… Güzeller güzeli İzmir'imizde yeni bir hikâye yazmak için başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler