18 Şubat 2020, Salı

"GÖNÜLLERDE KALICI OLACAĞIZ"

19 Nisan 2019, Cuma 06:19

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli görevi devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Sürekli, İzmirlilerin gönüllerine girip orada kalıcı olmayı amaçladığını söyledi. Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Sürekli’yi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla kutladı.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim töreniyle, Aydın Şengül il başkanlığı görevini Kerem Ali Sürekli'ye devretti. Sürekli, törende yaptığı konuşmada, teşkilatın tüm kademelerinde görev aldığını vurguladı. Sorumluluğunun ağır olduğunu belirten Sürekli, görevi devraldığı Şengül'e emekleri için teşekkür etti. Sürekli, yerel seçimlerde İzmir teşkilatı olarak başarılı olduklarını, 24 Haziran'daki seçime göre Cumhur İttifakı'nın oyunun arttığını ifade ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıdır, '2023, 2024 çalışmalarına şimdiden başla Kerem Ali' dedi. Bizlere Cumhurbaşkanımıza, genel merkezime layık bir teşkilat mensubu olmak düşüyor. Bunun için sizlerle beraber çalışacağız." diye konuştu. "Gönüllere gireceğiz, o gönüllerde kalıcı olacağız, bütün amacım bu" diyen Sürekli, İzmirli'nin önce oyuna değil, gönüllerine talip olduklarını dile getirdi. Sürekli, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu'ndaki görevinden de iki görevi yürütmeyi etik bulmadığı için ayrılacağını kaydetti.

"Eğilmeden görevimi yaptım"

Görevini şerefle, gururla devrettiğini vurgulayan Şengül, "Bu vatan, millet bize çok şey verdi. Biz bu vatana, millete borçluyuz. 14 aylık süreçte eğilmeden görevimi yaptım. Birilerini, çıkarlarını rahatsız etmiş olabiliriz. Makam, mevki için, orada kalmak için kimsenin karşısında eğilmedim, eğilmeyeceğim de." ifadelerini kullandı. Şengül, göreve atanan Sürekli'nin partinin hafızasına sahip olduğunu belirterek, şu önerilerde bulundu; "Partinin kuruluşundan bugüne kadar tüm kademelerini bilen bir arkadaşımız. Kendisiyle herkesin huzurunda sadece tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Eğer kendi kimliğinizi ve kişiliğinizi koruyamazsanız, bazı dengeleri idare etmeye kalkışırsanız, onun bunun adamını il yönetimine alırsanız bu parti, siz kaybedersiniz. Bazıları yüksek makamda olabilir. Gücünü kullanarak adamcılık yapanlara yer vermeyin."

“Allah mahcup etmesin”

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttfakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve seçim CHP'li Tunç Soyer'e kaybeden AK Partili Nihat Zeybekci, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda gerçekleşen değişimle ilgili sosyal medyadan mesaj paylaştı. Zeybekci, Aydın Şengül'ün istifası sonrası Genel Merkez tarafından Kerem Ali Sürekli'nin atanması ile ilgili, "AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na atanan Kerem Ali Sürekli kardeşimize yeni görevinde başarılar diliyor, İzmirimize hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum. Allah mahcup etmesin inşallah" ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler