131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

“Depremin ikici gününde sandık koyulsaydı Cumhurbaşkanımız birinci çıkardı”

19 Mayıs 2023, Cuma 06:43

     


AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İl Başkanları, Milletvekilleri, Milletvekili Adayları ve Belediye Başkanları toplantısına katıldı. Depremzedeler üzerinden yapılan negatif paylaşımlar hakkında konuşan Çankırı, “21 gün Elbistan’da kaldım. O ilçede depremin ikinci gün sandık koyulsaydı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yine birinci çıkardı” dedi.

14 Mayıs seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı seçimi için ikinci tur çalışmalarına devam eden AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’na katıldı. Çankırı ardından programı çerçevesinde il ve ilçe teşkilatındaki kadın kollarıyla bir araya geldi. Toplantıda AK Parti hükümetleri döneminde kadın hareketinin önünün açıldığını dile getirdi. Çankırı ardından partisinin il başkanlığında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında video konferans yöntemi ile düzenlenen İl Başkanları, Milletvekilleri, Milletvekili Adayları ve Belediye Başkanları toplantısına katıldı.

“Rehavet yok çalışmaya devam”

Toplantının ardından konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı görüşmede sandığa yansıyan oy oranlarıyla AK Partinin sahadaki gücünü yine tescillediğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Rehavete kapılmak yok çalışmaya devam” talimatını verdiğini belirten Çankırı, “Milletvekillerimizin, Milletvekili adaylarımızın, teşkilatımızın çalışmaları aralıksız, vites artırarak devam edecek. Sahada yapacağımız stratejilere ilişkin toplantı yaptık. Toplantının ana konusu sahadaki gücümüzün ne kadar yüksek olduğu ve daha kucaklayıcı bir siyaset gerçekleştirdiğimiz ve buna devam kararı aldığımız oldu.” dedi.

“Muhalefet depremzede seçmenini oy karşılığında konumlandırdı”

İlk turda en çok oyu deprem bölgesinde deprem anından itibaren bölgede cansiperane çalışan Cumhur İttifakı’nın göğüslemesini protesto edenleri eleştiren Çankırı, “Muhalefetin depremzede seçmenini oy karşılığında konumlandırdığı da gündemimiz arasında. Bu tür paylaşımlara dikkat çekerek kimseyi ayırmadan bizim ne kadar eşit mesafede siyaset yaptığımızın göstergesi oldu. 21 gün Elbistan’da kaldım. O ilçede depremin ikinci gün sandık koyulsaydı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yine birinci çıkardı.” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler