29 Mayıs 2024, Çarşamba

CHP’de kongresini bitiren ilçe sahaya inecek

19 Ağustos 2023, Cumartesi 06:49

     


CHP’de ilçe kongreleri devam ederken, kongrelerini tamamlayan ilçelerin başkan ve yönetimleri CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nu ziyaret etti. Aslanoğlu “Zaman kaybetme, dinlenme lüksümüz yok. Kongresi biten tüm ilçelerimiz sahaya inecek” dedi.

İlçe kongrelerini tamamlayan ilçelerin başkan ve yönetimleri CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nu ziyaret etti. Bayraklı, Balçova, Konak, Urla, Gaziemir ve Torbalı ilçe başkanları ve yönetimleriyle bir araya gelen Aslanoğlu, ilçe örgütlerine “Kongreniz bitti, şimdi tek hedefimiz yerel seçimler. Tüm örgütünüzle birlikte sahaya inin” mesajı verdi. Ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulunan Aslanoğlu şunları söyledi; “İzmir’de İzmir halkının bize verdiği desteğe yakışır bir demokratik süreç işletiyoruz. Partimizin mahalle seçimlerini şimdiye kadar görülmemiş bir uzlaşı içinde tamamladık. Aynı uzlaşı ve demokratik süreci ilçe kongrelerimizde de yaşıyoruz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun işaret ettiği, değişim ve yenilenmeyi kongrelerimizde hayata geçiriyoruz. Bunu yaparken de bazılarının beklediği gibi dağılarak, bölünerek değil tam aksine daha da güçlenerek, birbirimize sıkı sıkıya sarılarak, omuz vererek yapıyoruz kongrelerimizi. Bu süreçte kongrelerini tamamlayan ilçe başkanlıklarımızın ziyaretleriyle de ilk çalışma planlarımızı yapmaya, yol haritasını belirlemeye başladık bile. Bizim kongre sürecimiz partimizin büyüklüğü ve halkın umudu olması sebebiyle hep gündem olmuş, yakından takip edilmiştir. Ama bizler kongre süreçlerimize rağmen ülkenin gerçek sorunlarından asla kopmuyoruz. AKP iktidarının vatandaşı mahkum ettiği yoksulluk ve bitmek bilmeyen ekonomik buhran her zaman ilk gündemimiz olmaya devam edecek.”

“Zaman kaybetme lüksümüz yok”

Ziyarete gelen ilçe başkan ve yönetimleriyle yerel seçim hazırlıkları, saha çalışmaları ve seçime yönelik örgütlenme modelleri üzerinde çalışmaya başladıklarını ifade eden Aslanoğlu, “Kongre sürecini tamamlayan ilçelerimizin artık tek hedefi olacak yerel seçim hazırlığı ve saha çalışmaları. Zaman kaybetme, dinlenme lüksümüz yok. Kongresi biten tüm ilçelerimiz sahaya inecek. Bu koltuklara aday olup seçilen arkadaşlarımızdan beklentimiz saha çalışmalarında, vatandaşın sorunlarının çözümünde ve belediye hizmetlerimizin anlatılmasında fark yaratmalarıdır. Bunu başaracak kadrolarda örgütümüz tarafından seçilmiştir. Delegeler görevini yaptı, şimdi sıra ilçe başkanlarımız ve yönetimlerinde. Hiç birimiz il kongresi, kurultay falan diyerek zaman kaybedemeyiz. O kongreler biz olsak da yapılır, olmasak da yapılır. Ama yerel seçimlere giderken kaybettiğimiz zaman asla yerine konamaz. Yeni seçilen ilçe başkanlarımızda bu durumun farkında ve ilk çalışma planlarını bizlerle paylaştılar.” ifadelerini kullandı.

“AKP’yi hezimete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”

Ziyarete gelen ilçe başkanlarına teşekkür eden Aslanoğlu, “Ziyaretimize gelen, sağlanan uzlaşı ve şeffaf kongre ortamı için il başkanlığımıza teşekkür eden tüm ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, böylesi zor bir dönemde göreve talip olup, partiyi yerel seçimlerde başarıya taşıyacakları için asıl ben teşekkür ediyor ve bir kez daha başarılar diliyorum. AKP iktidarının belediyelerimiz üzerindeki algı oyunlarının, memleketi içine sürükledikleri felaketlerle ilgili tek laf etmeyen AKP’lilerin, yalan ve çarpıtmaya İzmirlileri kandırma girişimlerinin artarak süreceği bir ortama giriyoruz. Ama ne korkuyor ne de çekiniyoruz. CHP örgütleri olarak İzmir halkıyla birlikte, tıpkı 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta İzmir’de yaşadığımız gibi, yerel seçimlerde de bu oyunlarını bozacağımızdan ve bir kez daha İzmir’de AKP’yi hezimete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler