131019098
23 Ocak 2021, Cumartesi

CHP’Lİ BAŞKANA İYİ PARTİ’Lİ YARDIMCI

19 Eylül 2019, Perşembe 06:50

     


Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy İYİ Parti’li Belediye Meclis Üyesi Halil Akbulut’u Başkan Yardımcısı olarak atadı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, İYİ Parti’li Belediye Meclis Üyesi Halil Akbulut’u Başkan Yardımcısı olarak atadı. Demokratik ve eşitlikçi bir yönetim anlayışını Menemen’de hakim kılmak isteyen ve bütün icraatlarında bu düsturla hareket ettiğini belirten Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, İyi Parti’li bir Başkan Yardımcısı ile çalışma kararı aldı. Toplumsal uzlaşmayı güçlendirmek amacıyla, ortak paydaları ön plana çıkararak bu kararı alan Başkan Serdar Aksoy, “Farklı kimliklerden, farklı geleneklerden gelen siyasilerin yan yana olabildiğini göstermek istiyoruz” dedi.

“Ortak paydamız Menemenliye en iyi hizmeti vermek”

Parçalama değil, birleştirme siyaseti yapmak gerektiğini belirten Başkan Aksoy, seçim süreci boyunca da büyük desteklerini gördüğü seçim ortağı İyi Parti’den bir Başkan Yardımcısı ile çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Aksoy, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da her zaman dile getirdiği gibi toplumsal bir uzlaşma içinde olmalı, ortak paydalarımız etrafında bir araya gelerek çalışmalıyız. Bizim Menemen’deki ortak paydamız Menemenliye en iyi hizmeti vermek, Menemen’i gelişmiş, mutlu insanların yaşadığı bir şehir haline getirmektir. Ülkemizin ve şehrimizin buna ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. Yeni Başkan Yardımcısı Halil Akbulut’a başarılar dileyen Başkan Aksoy, iyi bir çalışma dönemi geçireceklerine inandığını söyledi.

“Cumhuriyetin öz değerleri ile ilgili aynı kaygıları taşıyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin vatan ve cumhuriyetin öz değerleri ile ilgili aynı kaygıları taşıdığına dikkat çeken yeni Başkan Yardımcısı Halil Akbulut, iki partinin birbirinden çok da farklı olmadığını söyledi. Seçimi birlikte kazandıkları, birlikte yol yürüdükleri ve beraber aynı sıkıntılara göğüs gerdikleri Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un uygun görmesi ile Başkan Yardımcılığı görevine geldiğini belirten Halil Akbulut, mesleğinde 26 yılını doldurmuş, birçok projelere imza atmış bir inşaat mühendisi olarak bilgileri ile başkana elinden gelen desteği vereceğini ifade etti. Menemen Belediyesi’ni bir enkaz olarak devraldıklarını ve yapılacak çok iş olduğunu anlatan Akbulut, “Biz Serdar Başkan ile birlikte doğru işler yapılabileceğini, doğru projelerin hayata geçirilebileceğini göstermek için göreve geldik. Önemli olan 5 yıllık süreçte başarılı olmak ve sonraki seçimlerden de başarıyla çıkarak Başkanımız ile birlikte yol yürümek” dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler