131019098
17 Ocak 2021, Pazar

‘HDP DERHAL KAPATILMALI”

19 Eylül 2019, Perşembe 06:49

     


Vatan Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı, Diyarbakır’da HDP İl Binası önünde eylem yapan anneler ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Ailelerin mücadelesini desteklemek için İzmir Caddesi’nde imza kampanyası da düzenleyen partililer, “PKK'ya asker toplama merkezi gibi çalışan HDP derhal kapatılmalıdır.” İfadelerini kullandı.

Vatan Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı, Diyarbakır’da HDP İl Binası önünde eylem yapan anneler ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Vatan Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı İzmir Caddesi’nde HDP’nin kapatılması için imza kampanyası düzenledi. İzmir Caddesi’ndeki açıklamaya Vatan Partisi Aliağa İlçe Başkanı Hasan Şahin ve partililer katılım gösterdi.

“Yeter artık”

Basın açıklamasında, “ Vatan Partisi Aliağa Öncü Kadın olarak, Diyarbakır’da eylem yapan Analari selamlıyoruz, Eylemlerinde o anaların yanınızdayız. Diyarbakırlı analar HDP'ye "Baslarım sizin Kürdistan davanıza" ve “Yeter artık” diyor. Yürekleri evlat hasretiyle yanan anneler, çocuklarının elinde kalem görmek istiyor, silah değil. Özgürlük mücadelesine katılmayacaksa o zaman niye çocuk doğruyorsunuz diyen KCK'nın sözde yürütme konseyi üyesi Mustafa Karasu'ya Diyarbakır'lı analardan tokat gibi bir yanıt geldi: “Diyarbakır'da genç bırakmadınız, HDP, terörün askerlik şubesi gibi çalışıyor, evlatlarımızı almadan buradan ayrılmayacağız.” ‘Eylemin adresi siyasi parti kapısı değildir’ diyenlere sesleniyoruz. Çocukları dağa kaçıranların adresinin HDP olduğunu herkes biliyor. Analar doğru adreste eylem yapıyor. PKK geçmişte esnafa zorla kepenk kapattırıyordu. 24 Temmuz 2015'ten buyana Türk ordusu PKK'yı hendeklere gömdü. Dağlarda bitirdi. Analar artık PKK'dan korkmuyor, HDP'nin kapısına dayanıyor, kepenk kapattırıyor. İşte bu cesur Diyarbakır analarının zaferidir, Türk milletinin zaferidir. Gelin hep birlikte evlatlarımızı kurtaralım, PKK terör örgütüne ve onun ağababası Amerika'ya Türk milletinin gücünü gösterelim. Bugün İzmir Caddesi’nde imza kampanyamızı başlatıyoruz. “Evlatları PKK tarafından kaçırılan ailelerin mücadelesini destekliyorum. Türkiye'mizin birliği ve bütünlüğü için ben de ailelerin yanındayım” diyen herkesi imza vermeye çağırıyoruz. Buradan bir kez daha sesleniyoruz; PKK'ya asker toplama merkezi gibi çalışan HDP derhal kapatılmalıdır.” ifadeleri kullanıldı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler