30 Mayıs 2024, Perşembe

CHP’de kazanan Şenol Aslanoğlu

19 Eylül 2023, Salı 06:52

     


CHP İzmir İl Başkanlığı’nın olağan genel kurulu hafta sonu gerçekleştirildi. İki adaylı kongrede kazanan mevcut başkan Şenol Aslanoğlu oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı’nın 38. Olağan Genel Kurulu hafta sonu Fuar İzmir'de gerçekleştirildi. Blok liste ile yapılan seçimlerde kazanan mevcut başkan Şenol Aslanoğlu oldu. Şenol Aslanoğlu aldığı 412 oy ile CHP İzmir İl Başkanı seçilirken rakibi Şakir Başak ise 158 oy aldı. Seçimin sonuçlanmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP’nin hiçbir kongresinin kaybedeni olmayacağını belirterek, “CHP her zamanki gibi kongrelerden güçlenerek, kardeşlikle çıkmıştır. El ele omuz omuza sahalarda olacağız. 30 ilçenin 30’unda ve Büyükşehir’de CHP bayrağını bir kez daha dalgalandıracağız. Kongreyi dizayn eden 30 ilçe başkanımıza koca bir alkış. İyi ki varsınız, iyi ki yoldaşımsınız” ifadelerini kullandı.

Soyer, tebrik etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bir mesaj yayınlayarak Şenol Aslanoğlu’nu tebrik etti. Soyer, “Partimizin İzmir İl Başkanı seçilen Sayın Şenol Aslanoğlu’nu ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor, görev sürecinde başarılar diliyorum. İzmir için demokrasi, bir yaşam biçimidir. Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarıma ve demokrasi neferi tüm delegelere teşekkürü borç biliyorum. Şehrimizin ruhunu demokrasiyle büyüten herkesle birlikte İzmir’de çok daha başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz." Dedi.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler