24 Temmuz 2024, Çarşamba

Veysel Şahin yeniden başkan

19 Eylül 2023, Salı 06:51

     


MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, tek adaylı gerçekleştirilen MHP İzmir İl Başkanlığı’nın 14. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkan seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi, hafta sonu Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu’nda yapıldı. Kongrede mevcut il başkanı Veysel Şahin tek aday olarak seçime girdi. MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın divan başkanlığında gerçekleştirilen kongrede MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ve MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar divanda görev aldı. MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir de il delegeleri ile kongreye katıldı.

Şahin, “Yerel seçimlere hazırlanıyoruz”

13 oyun geçersiz sayıldığı kongrede 587 delegenin oyunu alan Veysel Şahin, MHP İzmir İl Başkanlığı görevine yeniden seçildi. Şahin, genel kurulda yaptığı konuşmada, “Şükürler olsun İzmir'deki Türk milliyetçileri salonlara sığmadı. Gerçek anlamda düğüne çevirdiler bugünü. Bütün İzmirli ülküdaşlar ve delegelerime teşekkür ediyorum. Güzel bir gün geçirdik. Listelerimizi güçlendirdik. Yeniledik. Yerel seçimlere hazırlanıyoruz.” Dedi.

“İzmir bu zulümden kurtarılmalı”

İzmir’in 30 yıldır CHP'nin iş bilmezliği, iş yapmazlığının tesiri altında olduğunu söyleyen Şahin, “Soyer geçen gün yaptığı açıklamada hedeflerinin, söylediklerinin yüzde 80'ini yaptığını, yüzde 20'sinin kaldığını ifade etti. Ben de İzmir'in bu zulümden kurtarılması gerektiğini düşünüyorum. 'Atatürkçü İzmir' diyorlar. Atatürk düşmanlığı yapıyorlar. 'Vatansever İzmir' diyorlar. Bütün Türkiye'ye kastetmiş insanları destekliyorlar, bir aradalar.” İfadelerini kullandı.

Nuray Aydemir tebrik etti

MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir ise kongre sonrası yaptığı değerlendirmede, “Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanlığımızın 14. Olağan Genel Kurulu, davamızın ve teşkilatımızın vakurluğuna yakışır şekilde İzmir İl Başkanımız Veysel Şahin Beyefendi, her biri birbirinden kıymetli yönetim kurulu üyelerimizin güven tazelemesi ve tekrardan seçilmesi şeklinde gerçekleşmiştir. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Edip Yalçın’ın divan başkanlığı, Genel Sekreter Yardımcımız, İzmir Milletvekilimiz Sayın Tamer Osmanağaoğlu ve Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar'ın katip üyeliği ile kongre sürecimiz yöneltilmiştir. Milliyetçi Hareket’in İzmir Uç Beyi, İl Başkanımız Veysel Şahin’i, her biri bir birinden kıymetli yönetim kurulu üyelerimizi, üst kurul delegelerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz.” İfadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler