22 Haziran 2024, Cumartesi

Özşahin: “Aliağa’yı gençlerle yöneteceğiz”

19 Aralık 2023, Salı 06:24

     


CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Oğuzhan Özşahin, 2024 yerel seçimlerinde en belirleyici unsurlardan birinin gençler olacağını ifade ederek, seçildikten sonra Aliağa’yı gençlerle birlikte yöneteceğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Oğuzhan Özşahin, özellikle AK Parti iktidarı döneminde gençliğin yok sayıldığını ve değersizleştirildiğini söyledi. Özşahin, yaptığı açıklamada, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk en değerli mirası Cumhuriyeti gençlere emanet ederken, bizler onları yok saymaya devam ediyoruz. Ben, bu düzeni Aliağa’da bozacağım. Aliağa’yı gençlerle beraber yönetecek, Aliağa’yı gençleştireceğim. Onların yenilikçi fikir ve eleştirileriyle kentimizi modern, çağdaş ve yüzyılımıza yaraşır bir kent haline getireceğim. Bu kentin gençleri artık kendilerini değersiz hissetmeyecek.” diye konuştu.

“Gençler kazanacak, Aliağa kazanacak”

Aliağa’da müthiş bir beyin göçü yaşandığına ve bunu kimsenin fark etmediğine dikkat çeken Oğuzhan Özşahin “Bölgedeki sanayi kuruluşlarına ülkenin dört bir yanından personel alımı gerçekleşirken Aliağalı gençler üvey evlat muamelesi görüyor. Oysa elimizde çok büyük bir cevher, kalifiye eleman deposu var. Yaşadığı kentte kendini idame ettiremeyen gençlerimiz çareyi İzmir’de, İstanbul’da hatta yurtdışında arıyor. Bu makus kaderi değiştireceğiz. Önce can diyeceğiz, önce gençlerimiz diyeceğiz. İlçemizdeki Ticaret Odası, Esnaf Odası, Deniz Ticaret Odası ve diğer ekonomik kurumlarla işbirliğine giderek koordine edeceğimiz projelerle, istihdamda Aliağa’yı tercih edecek iş yerlerine çeşitli avantajlar sağlayacağız. İşveren kazanacak, gençler kazanacak, sonuçta Aliağa kazanacak.” dedi.

“Aliağa gençlere, gençler Aliağa’ya sahip çıkacak”

Siyaset alanında da gençlere gerekli önemin verilmediğini söyleyen CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Oğuzhan Özşahin, “Kendisi de partimizin gençlik kollarından yetişen ve gençliğin değerini bilen Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in dediği gibi, gençlerimiz artık sadece afiş ve bayrak asan, broşür dağıtan, kalabalık toplayan, tezahürat ve alkış yapan birimler olarak görülmemelidir. Onlar Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında CHP’yi iktidara taşıyacak ve ülkemizi yönetecek kadrolardır. Bizler de bu gerçeğin farkında olarak kadrolarımızı gençleştireceğiz. Hedefimiz, sadece Aliağa’nın değil, İzmir’in ve hatta Türkiye’nin yaş ortalaması en genç belediye meclisini oluşturmaktır. Gençlerimizin vizyonunu deneyim ve tecrübe ile destekleyerek Aliağamıza en verimli ve üretken beş yılını yaşatacağız. Aliağa gençlere, gençler Aliağa’ya sahip çıkacak.” şeklinde konuştu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler