19 Haziran 2024, Çarşamba

Ercan Doğan: “Biz kazanacağız, kimse kaybetmeyecek”

20 Ocak 2024, Cumartesi 06:46

     


CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Ercan Doğan, Aliağa Belediyesi’ni birlik ve beraberlik içerisinde kazanacaklarını belirterek, “Bu seçimi biz kazanacağız ama hiç kimse de kaybetmeyecek.” Dedi.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken siyasi partilerde aday belirleme süreci devam ediyor. Bu süreçte merakla beklenen CHP’nin Aliağa Belediye Başkan Adayı henüz açıklanmadı. Önümüzdeki günlerde toplanması beklenen CHP Parti Meclisi, yapılan anketler ve çalışma heyetlerinin raporlarını dikkate alarak Aliağa’daki belediye başkan adayını açıklayacak. CHP’nin Aliağa’daki 13 belediye başkan aday adayı arasında ön plana çıkan isimlerden Ercan Doğan, süreç hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

“KİŞİLERİN DEĞİL, ALİAĞA’NIN BAŞARISI KONUŞULACAK”

Özel bir bankada yıllarca yöneticilik yapmasından kaynaklı parti içerisinde aktif görev alamadığını, ancak partisine gönülden bağlı olduğunu, şimdi ise başkan adaylığı hedefiyle yoluna devam ettiğini vurgulayan Ercan Doğan, sosyal demokrat tabanlı bir ilçe olan Aliağa’da partilerinin güçlü bir belediyecilik geçmişi olduğunu kaydetti. Aliağa’nın içinde bulunduğu şartlarda birlik ve beraberlik içerisinde yerel seçimlere girmenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Doğan, “Birlikte hareket ettiğimizde aşamayacağımız engel yok. Bu anlamda eskisinden daha da güçlüyüz. Bu seçimi biz kazanacağız ama hiç kimse de kaybetmeyecek. Her aday adayımız bizim için çok değerli. Bu seçimi kazanacağımızdan hiçbir endişemiz yok. 31 Mart’tan sonra kişilerin başarısı değil, Aliağa’nın başarısı konuşulacak. Önceliğimiz hep Aliağa’ydı, yine öyle olacak.” dedi.

“SORUNLARI ÇÖZERKEN KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”

Aday belirlemeyle ilgili süreci ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini, Aliağa için en hayırlı kararın alınacağına inandığını söyleyen CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Ercan Doğan, bu inanç doğrultusunda aday adaylığı çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Aliağa için projelerinin hazır olduğunu, aday gösterilmesi halinde projelerinin detaylarını halka paylaşacağını ifade eden Doğan, “Halkın isteklerini, taleplerini dinleyen, sorunlara çözüm üreten bir belediyecilik anlayışıyla çalışacağız. Sorunların çözümünde ilk adımımız halkımızın, esnafımızın, iş dünyasının, sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini almak olacak. Sorunları çözerken hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Hak yemeden, kanunlar ve yönetmelik çerçevesinde ilçemize hizmet edeceğiz.” Diye konuştu.

“HALKIN PARASINI HALK İÇİN HARCAYACAĞIZ”

Aliağa Belediyesi’nin mali gücünü verimli ve kaliteli hizmet için kullanacaklarını, halkın parasını halk için harcayacaklarını dile getiren Ercan Doğan, belediye hizmetlerinde harcanan her kuruşun hesabını şeffaf bir şekilde halka vereceklerini, belediyedeki 1 liralık işi 10 liraya yapma geleneğini sona erdireceklerini vurguladı. Aliağa Belediyesi’ni kaynakları tüketen değil kaynak üreten bir belediye haline getireceklerini kaydeden Doğan, “İlçemizin zengin kaynaklarını verimli ve üretken kullanacağımıza, ortak akılla güzel işler başarma gayretinde olacağımıza söz veriyoruz. Yapacağımız adil hizmetlerle sosyal belediyeciliğin ne olduğunu göstereceğiz. Üzülerek ifade ediyorum ki Aliağa şehirleşememiş bir ilçe. Aliağa’mızda planlı bir şehirleşme olmamasından kaynaklı birçok eksiklik bulunuyor. İlçemizin yeniden yaşanacak bir yer haline getirilmesi gerekiyor. Çevre ve şehircilik konusunda donanımlı, çözüm odaklı, ortak aklı benimseyen bir profille bu sorunların üstesinden geleceğiz. İnanıyoruz ki hizmet odaklı belediyecilik anlayışımızla bu sorunların hepsini çözeceğiz.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

 

  
Son Eklenen Haberler