16 Haziran 2024, Pazar

Aslanoğlu'ndan deprem dayanışması ziyaretleri

20 Şubat 2023, Pazartesi 06:24

     


Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir’in deprem dayanışmasına katkı koyan kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir’de deprem dayanışmasına katkıda bulunan kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini ziyaret etti. Bu ziyaretler kapsamında ilk olarak, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile bir araya gelirken, İzmir iş dünyasının oda, dernek ve birliklerini de ziyaret etti. Dayanışmayı büyüten, kampanyalar düzenleyen ve destek veren kurumların temsilcilerine teşekkür etti.

İzmir Valisi ve İl Emniyet Müdürüne ziyaret

Verilen desteklerin tam bir İzmir dayanışması olduğunu ifade eden CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, ziyaretlerinin ilk turunda, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’yi makamlarında ziyaret etti. Depremin yol açtığı yaraları sarmak adına yaptıkları çalışmalar için Köşger ve Şahne’ye teşekkür eden Aslanoğlu, depremde hayatını kaybeden emniyet mensupları için taziyelerini sunarken, dayanışmaya ve yardım kampanyalarına her türlü desteği vermeyi sürdüreceklerini, bu anlamda her türlü işbirliğine ve göreve de hazır olduklarını dile getirdi.

İş dünyasına İzmir halkı adına teşekkür

Dayanışma ve teşekkür ziyaretlerini iş dünyasıyla sürdüren Şenol Aslanoğlu, bu ziyaretlerinde; Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinasyon Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer ve Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Sibel Zorlu ile bir araya gelerek düzenlenen yardım kampanyalarına destekleri için, İzmir halkı adına teşekkürlerini iletti.

Aslanoğlu, “Yeni fikirler soruyor ve akıl alıyoruz”

Ziyaretlere ilişkin açıklamasında, İzmir’in STK, Oda, Spor Kulüpleri ve kurum temsilcileriyle bir araya gelmeye devam edeceklerini ifade eden, Şenol Aslanoğlu, “Yıllardır yaşamaktan korktuğumuz çok büyük bir felaketi yaşadık. Deprem gerçeği bizlere kendisini bir kez daha çok acı bir şekilde hatırlattı. Can kaybımız her geçen gün artıyor ve bu tüm ülkenin canını çok ama çok yakıyor. Şimdi kısa vadede ilk amaç o bölgedeki insanlarımızın yaralarını sarmak ve acılarını gidermek. Acil ihtiyaçlar ve bekledikleri yardımları bölge halkına ulaştırmada İzmir tüm dinamikleriyle çok iyi bir sınav veriyor. CHP İzmir il Başkanlığı olarak başlattığımız ziyaretlerde, İzmir dayanışmasına katkı koyan herkese İzmir halkı adına teşekkür ediyoruz. Bu ziyaretlerde, yeni fikirler soruyoruz ve akıl alıyoruz. Ziyaretlerimizi ve İzmir dayanışmasına katkılarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler