25 Temmuz 2024, Perşembe

Çankırı, "Milletimiz gereken cevabı 28 Mayıs’ta verecek "

20 Mayıs 2023, Cumartesi 06:57

     


AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından depremzedeler için geçici süreyle tahsis edilen konutların tahliye kararına tepki gösterdi. Çankırı, "Milletimiz bunlara gereken cevabı 28 Mayıs günü sandıkta verecek" diye konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, depremzedeler üzerinden nefret söylemi ile paylaşım yapıldığını söyleyerek paylaşımlara tepki gösterdi. Bugün aynı tablonun, İzmir depremini yaşayan depremzedelere de yaşatılmak istendiğini dile getirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentte, 30 Ekim 2020'de, 117 vatandaşın hayatını kaybettiği İzmir depreminde, evleri yıkılan vatandaşların İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yerleştirildikleri Uzundere’deki toplu konutlardan çıkarılmak istemelerini eleştiren Çankırı, "Seçim sonrası CHP'li bazı belediyeler, yöneticiler tarafından depremzedelere dönük gönderilen geçici konutların bugün de İzmir'de yaşanması bizi son derece üzdü. Büyük İzmir depreminde ailesini, canını kaybetmiş milletimizin acısı henüz dinmemişken, CHP'li belediyeler tarafından tahsis edilen konutların, 14 Mayıs seçimi sonrası boşaltılma talimatına bir yenisi daha eklendi.” dedi.

“Depremzedelerimizi kapı dışarı ediyorlar”

Büyükşehir Belediyesi tarafından konutların boşaltılma kararına üzülerek şahit olduğunu söyleyen Çankırı, “İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin milletimize reva gördüğü bu konutların boşaltması kararına üzülerek şahit oluyoruz ve tasvip etmiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün hala bu ülkenin başındadır, milletimizin yanındadır ve milletimizi kimsenin minnetle tahsis edeceği konuta da yardıma da muhtaç etmedi, etmez. Bugün iktidar koltuğuna çıkar meselesiyle yaklaşan bir partinin, yarın iktidarı kazanma ihtimali söz konusu olduğunda milletimizi mağdur bırakacağını üzülerek izliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da dediği gibi, daha düne kadar depremzedelerimize ücretsiz ev vaat ediyorlardı. Bugün seçim sonrası yaşanan mağlubiyette depremzedelerimizi kapı dışarı ediyorlar. Seçimi alsalar kim bilir ne yapacaklar. Milletimiz bunlara gereken cevabı 28 Mayıs günü sandıkta verecek." diye konuştu. AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, depremzede ailelere yeni konut tahsis edeceklerini duyurdu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler