131019098
27 Mayıs 2024, Pazartesi

DEVA’nın başkanı belli oldu

20 Temmuz 2023, Perşembe 06:53

     


İzmir’in ilk kadın il başkanı olan Seda Kaya Ösen’in milletvekili olmasıyla boşalan DEVA Partisi İzmir İl Başkanlığı görevine Serap Karaosmanoğlu atandı.

DEVA Partisi Kurucu İl Başkanlığı göreviyle İzmir’in ilk kadın il başkanı olan Seda Kaya Ösen, milletvekili olmasıyla birlikte görevini vekaleten Egemen Pamukçu’ya devretmişti. Genel seçimler sonrasında görevlendirme işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte İzmir İl Başkanlığına Serap Karaosmanoğlu atandı. Böylece İzmir’in 2. kadın il başkanı yine DEVA’dan geldi. 2020 yılında DEVA Partisi İzmir Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi kariyerine başlayan ve aynı yıl Sektörel Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Karaosmanoğlu, 2022 yılında Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine seçilmişti.

“Sağlam adımlarla yerel seçimlere hazırlanacağız”

DEVA Partisi İzmir İl Başkanlığı görevine atanan Serap Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada, “Bu görevi üstlenmekten onur duyuyorum. Teşkilatlarımızla birlikte el ele verip güçlü yapılanmamızı sürdüreceğiz. Hem bir kadın hem de il başkanı olmanın sorumluluğunun farkında olarak partimizin değerlerine sahip çıkacak ve sağlam adımlarla yerel seçimlere hazırlanacağız” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler