24 Temmuz 2024, Çarşamba

Köylere özel hizmet modeli oluşturulacak

21 Mart 2024, Perşembe 06:23

     


CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, köy ziyaretlerine devam ederek projelerini anlatıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, Horozgediği Köyü’nde halka projelerini anlattı. Projelerinin halkın istek, öneri ve ihtiyaçlarından oluşturulduğunu söyleyen Güç, “Elbette ki bunlarla sınırlı değil. Geleceğin değişen koşullarına, halkımızın ihtiyaçlarına göre güncellenecek. Benim sözüm geçmişimdir. Nerede neye ihtiyaç varsa çözeceğiz. Ancak tutamayacağımız sözleri de sadece gündem olsun diye vermeyeceğiz. Çünkü sözümü tutamazsam bir daha bu köye gelemem, gelip de sizin yüzünüze bakamam’’ dedi.

“KÖYLER İÇİN KÜÇÜK HİZMET BİRİMLERİ OLUŞTURACAĞIZ”

Köylere özel projelerin yanında özel hizmet modeli oluşturacaklarını belirten CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Köylerimizin sorunlarını anında çözmek istiyoruz. Bunun nedenle birbirine yakın köyler için o bölgede küçük hizmet birimleri oluşturacağız. Çünkü buraya 15-20 kilometreden araç, kepçe, personel gelmesi ve geri dönmesi zaman kaybı, ekstra maliyet demek. Örneğin Şehit Kemal köyleri, Bozköy, Çakmaklı, Horozgediği için bir birim oluşturacağız. Mümkünse personeli de bu köylerden olacak.  Bu şekilde köylerde oluşacak sorunlara anında müdahale edilecek ya da oluşması muhtemel sorunların önüne geçilecek’’ dedi.

“YENİ FOÇA YOLU YENİLENECEK”

Birçok vatandaşımızın yaşamını yitirdiği Yeni Foça yolunun yenileceğinin sözünü veren CHP Aliağa Adayı Güç, ilgili yolun daha önce karayollarına ait olduğunu ancak çevre yolunun yapılmasıyla statüsünün değiştiğini ve büyükşehir belediyesine devredildiğini belirtti. Güç ‘’Yolun şu anki hali çok sıkıntılı. Yoğun trafiğin yanında kullanışlı olmaması nedeniyle de çok büyük tehlike arz ediyor. İlgili yol kısa süre önce büyükşehir belediyemize devredildi. Gerekli alt yapı çalışmaları başladı. Öncelikle İZSU yol civarında kanal çalışması yapacak alt yapısı tamamlanacak ve sonrasında mevcut halinden daha geniş olarak çift şeritli olarak yapılacak’’ diye konuştu.

‘’HALKIMIZIN YAŞADIĞI EKONOMİK KRİZİ HAFİFLETEBİLİRİZ’’

Ekonomik krizin her geçen gün derinleştiğini belirten Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ‘’Halkımız geçim derdi çekiyor. Bu krizi ancak Aliağa Belediyesi’nin zenginliğinden faydalanarak hafifletebiliriz. Ev fiyatları çok yüksek, kiralar da aynı şekilde, kentsel dönüşüm modeliyle ya da uygun fiyatlarla vatandaşlarımızı konut sahibi yapabiliriz. Halkımıza ucuz ekmek üretebiliriz. Halk lokantası ile ihtiyacı olanlara ücretsiz ya da uygun fiyatlı yemek verebiliriz. Gençlerimize ücretsiz düğün salonu sağlayabiliriz. Kreş açarak dar gelirli ailelerin çocuklarının kreşe gitmesini sağlayabiliriz. Bu ve buna benzer birçok projeyi hayata geçirerek halkımızın yaşadığı ekonomik krizi hafifletebiliriz’’ dedi.  

(DERYA SÜNER)

 

  
Son Eklenen Haberler