131019098
12 Nisan 2024, Cuma

Akşener’e desteklerini açıkladılar

21 Haziran 2023, Çarşamba 06:20

     


İYİ Parti’nin 81 il başkanı, 3. Olağan Kongre’den önce Genel Başkan Meral Akşener’e desteklerini açıkladı. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu’nun da imzaladığı ortak açıklamada: “Partimizi iktidara taşıyacağına inandığımız Sayın Genel Başkanımıza kurultayda desteğimiz tamdır” denildi.

İYİ Parti’nin 81 il başkanı 24 Haziran’da yapılacak olağan kongreden önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e desteklerini açıkladı. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu’nun, sosyal medya hesaplarından “İYİ Parti 81 İl Başkanı olarak ortak açıklamamızdır” notuyla yayınladığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Parti içi demokrasi anlayışının en güzel örneği”

“İYİ Parti; Türkiye'yi yeniden inşa etme ülküsüyle yola çıkmış binlerce vatanseverin bir araya gelerek hayat verdiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nde kendini yetiştirmiş cesur bir Türk kadını olan Meral Akşener’i kurucu lideri ve Genel Başkanı olarak benimsemiş ve 25 Ekim 2017 tarihinde kurumsal kimliğini oluşturmuş siyasi bir partidir. Kuruluşundan bugüne değin, yüce Türk Milletinin umudu olan İYİ Parti'nin lideri, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, parti içi demokrasi anlayışının en güzel örneği olarak, genel seçim sonrası 24 Haziran 2023 tarihinde 3. Olağan Kongresini yapmaya karar vermiştir. Kurultaydan, partimizin, birlik, beraberlik ve milletin umudu olma yolunda daha da güçlenerek çıkacağına, aynı azim ve cesaretle mücadeleye devam edeceğine olan inancımız tamdır.

“Genel başkanımıza desteğimiz tam”

Bu inançla; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in, demokrasi, hukuk, temel insan hakları, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadelede, ardında ve yanındayız. İçinde bulunduğumuz tarihsel süreci de göz önüne alarak, ülkemizde yaşanan kutuplaşmayı sonlandıracağına, partimizi iktidara taşıyacağına inandığımız Sayın Genel Başkanımıza kurultayda desteğimiz tamdır.

“Akşener'i genel başkan adayı olarak öneriyoruz”

Yapılacak olan kongrede Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 vilayetinin başkanları olarak, kurucu liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'i; amasız, fakatsız, lakinsiz Genel Başkan adayı olarak öneriyor, partimize gönül vermiş milyonlarca yol arkadaşımız ve Yüce Türk Milleti önünde beyan etmeyi bir görev addediyoruz. Kurultayımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Saygılarımızla.”

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler