15 Temmuz 2024, Pazartesi

Özel: “Değişim olmasaydı İzmir'i kaybederdik”

21 Haziran 2024, Cuma 08:14

     


CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Özel, "CHP’de değişim olmasaydı İzmir’i kaybederdik" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ekol TV'de yayınlanan 'Hepsi Bu Hafta Oldu' adlı programda Armağan Çağlayan'ın sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin soruları cevaplayan Özel, partisindeki değişim sürecini değerlendirdi. Özel, "Değişimi ilk dile getiren Ekrem İmamoğlu’ydu. CHP’de değişim olmasaydı İzmir’i, İstanbul’u kaybederdik” dedi.

“İnsanlar fatura kesecek yer arıyordu”

Sahadaki duyguyu doğru okuyan tek parti olduklarını dile getiren Özel, “İnanılmaz duygusal travma vardı. Adım atmak gerekiyordu. Bu duygumla hareket ettim. Bunu en erken dile getiren de Ekrem İmamoğlu'ydu. Partide değişim olması gerektiği konusunda konuştuk. İnsanlara ‘Ders aldık, değiştik, gençleştik ve lütfen umudunuzu kesmeyin’ dememiz gerekirdi. Dünyadaki popülist liderler insanların sandığa küsmesinden yararlanır. Burada da o yaşanıyordu. İnsanlar fatura kesecek yer arıyordu. Biz sahadaki duyguyu doğru okuyan tek parti olduk. Biz genç, seçmene hesap sormayan, sorumluluğu üstlenen, fazla kadın adaylı tek parti olduk. Seçmen değişmeyen herkesi, AK Parti, MHP ve İYİ Parti dahil herkesi cezalandırdı. Siyaset nedir diye sorulduğunda, sokağın sesini duyma sanatı olarak tanımlarım. Sokaktan, evden duyguyu almıyorsan sen standart siyasetçilik oynuyorsundur. Biz koca bir ekip olarak değişimciydik. Herkes risk aldı. Olmayacak şeyi oldurdular” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler