131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

Nuray Aydemir yeniden başkan

21 Ağustos 2023, Pazartesi 06:41

     


MHP Aliağa İlçe Başkanlığı’nın 14. Olağan Kongresi hafta sonu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Nuray Aydemir MHP Aliağa İlçe Başkanı seçildi.

MHP Aliağa İlçe Başkanlığı’nın 14. Olağan Kongresi, hafta sonu Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye; MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Demir ve partisinin ilçe yönetimi, Yeniden Refah Partisi İzmir İl Başkanı Yardımcısı Nazif Tunahan Şen, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Eryılmaz, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Orhan Yıldırım, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mahmut Koç, HÜDA PAR İlçe Başkanı İslam Aslan, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, Ülkü Ocakları Aliağa İlçe Başkanı Çağatay Ulu, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile partililer katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar oy birliği ile Divan Başkanı seçildi. Sonrasında açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Acar’ın konuşmasının ardından faaliyet raporu, mali rapor sırasıyla okunarak oybirliği ile kabul edildi. Partiye uzun süre hizmet eden üyelere plaketleri verildi. Sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu.

Acar, “Elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık, takdir milletimizin”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Serkan Acar, “2010 yılında teşkilattan sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak partimizde göreve başladım. O dönemde ilçe başkanım Abdurrahim Aydemir ile birlikte göreve başladım. 2021 yılına kadar da beraber hizmet etme fırsatı oldu. Maalesef 2021 yılında başkanımızı geçirdiği kalp krizi sonrasında ebediyete uğurladık. 2021 yılından itibaren de bu bayrağı eşi Nuray Hanım devraldı. Bugün bu ilçe kongresine kadar Başbuğumuzun dediği gibi, bayrağı düşürmeden kirletmeden buraya kavuşturdu. 2014 yılından itibaren de Aliağa halkımızın da takdiri ile yerel yönetimde iktidara geldik. 2014 yılından bu güne kadar, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatları ile üretken belediyecilik anlayışıyla Aliağa’mıza hizmet etme gayretindeyiz. Elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık, takdir milletimizindir. Aliağa’mızda genel başkanımızın üretken belediyecilik anlayışını sergileme gayreti içerisindeyiz. İzmir’de de bu noktada tek örnek olma sorumluluğuna sahibiz. Bununla ilgili de tüm ekip arkadaşlarımla birlikte umarım layık olabilmişimdir. 2024 yılında yerel seçimlerimiz olacak. Orada da en iyi şekilde temsil etme gayretimiz olacak. Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i ve tüm ülkücü şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Kongremizin ülkemize, milletimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. ” dedi.

Aydemir, “Görevimizi yüz akı ile tamamladık”

Acar’ın ardından ilçe başkan adayı olarak konuşma yapan Nuray Aydemir, “Merhum eşimin yönetim kadrosu ile 15 Şubat 2022 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Aliağa İlçe Başkanı olarak atandım. Aliağa MHP’de ilk kadın ilçe başkanı olarak görevimi bu güne kadar, değerli yönetim kadromla yüz akı ile tamamlamış bulunuyor ve yeni bir dönemde aday olarak karşınızda bulunuyorum. Allah utandırmasın. Hepinizin de bildiği gibi teşkilatımızın en önemli ihtiyaçlarından biri olan mülkiyeti MHP'ye, kullanım hakkı aziz Türk milletine adanmış teşkilat binamızın hatıralar ve anılarla dolu ama bir o kadarda yıpranmış olan yapısını yenilemek, Başbuğumuz Alparslan Türkeş, aziz şehitlerimiz, merhum eşim Abdurrahim Aydemir'in ve ülkü yolunda er olup ahirete intikal etmiş tüm dava arkadaşlarımın ruhları hayrına bizlere nasip olmuştur. Bu uğurda emeği, zamanı, fikri ve maddiyatı ile desteklerini bizden esirgemeyen, derdimiz ile hüzünlenen sevincimiz ile sevinçlenen herkese teşekkür ediyor, tadilat esnasında teşkilatımızdan uzak kalan dava arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini istiyorum.” diye konuştu.

“Yerel seçim hazırlıklarımız son hızı ile devam ediyor”

Parti olarak yaptıkları çalışmalar ile teşkilatı güçlendirdiklerini söyleyen Nuray Aydemir, “Görevimizin tebliğ edildiği 15 Şubat 2022 tarihinden bu güne teşkilatımızın her neferine ulaşmak, küskünleri barıştırmak, gidenlere geri gelmeleri için açık kapılar bırakmak; davamızın tıpkı ülkemiz gibi bölünmez bütünlüğünü korumak öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur. Bu çalışmalar neticesinde kahvaltı programları, müşterek toplantılar, ev ziyaretleri, istişare ve bire bir görüşmelerimizde aldığımız neticeler teşkilatımızın güçlenmesini sağlamış ve hizmet azmimizi artırmıştır. 14 Mayıs 2023’ de gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde ülkemiz genelinde Cumhur İttifakı’nın başarıları göz doldurdu. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel yönetimler idari seçimlerine çok az bir süre kalmışken hazırlıklarımız son hızı ile devam etmekte, kongre sürecimizin akabinde kuzeyin parlayan yıldızı olan Aliağa’mızın göklerinde üç hilal sancağımızı tekrar dalgalandırmak, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin duvarlarına şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ismini kazımak için teşkilatımızın her ferdi ile var gücümüz ile çalışıyoruz, çalışacağız. Delegasyon görevimizin tebliği edildiği tarih 15 Şubat 2022'den bu gün içerisinde yapmak istediğimiz ama yapmaya süremizin yetmediği, ulaşamadığımız ve zaman darlığından kısa tutmak zorunda kaldığımız çalışmaların devamı, ülkemize ve Aliağa'mıza hizmetlerimizin sürdürebilirliğinin sağlanması, Türk Milletine ve aziz şehitlerimize verdiğimiz ama kısa süre içerisinde yetiştirdiğimiz tüm sözlerimizin tutulması adına hizmet etmekle şeref duyduğum, MHP Aliağa İlçe Başkanlığındaki adaylık sürecinde desteklerinizi bekliyor; kongre salonumuzu şereflendiren misafirlerimize ve tüm dava arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Şahin, “Kongre sürecimiz partimizin milli stratejisine güç katacak”

Nuray Aydemir’in ardından konuşma yapan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “Milliyetçi Hareket, Türk Milleti’nin önüne set çekmeye, büyük Türkiye idealimizi durdurmaya çalışan, dış güçler ve içerideki işbirlikçilerin oyunlarını bozmaya devam edecektir. Büyük Atatürk’ün veciz ifadesiyle bu memleket, tarihte Türk’tü, hâlde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayamaya devam edecektir. Milliyetçi harekete mensup her fert ise, kararlı, sabırlı ve inançlı desteğini partisinden esirgemeyerek çelik iradesiyle partisine, davasına dün olduğu gibi bugün de sahip çıkmayı sürdürecektir. İnanıyorum ki, kongre sürecimiz partimizin haklı ve tarihi mücadelesine, milli stratejisine güç katacaktır. Her birimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak azimle çalışmayı sürdüreceğiz. Türk seçim tarihinde hiç karşılaşmadığımız kadar saldırıya, sataşmaya, algı oyunlarına, operasyonlarına rağmen sancağımızı yere düşürmedik, düşürmeyeceğiz. Dava ve siyaset onurumuza leke sürdürmedik, bundan sonra da aynı olgunluk ve cesaretle davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. İlçe kongrelerimiz bu ülküdaşlık ve millete hizmet sevdası içinde kardeşlik havasında geçecek, saflarımızı sıklaştıracağız, karşılıklı sevgi ve saygıyla geçmişimize yakışan bir olgunlukla tamamlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında bilge liderimiz Devlet Bahçelinin talimatları doğrultusunda gerçekleşen kongre çalışmalarımızın vatanımıza milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Osmanağaoğlu, “Aliağa’da başardığımızı İzmir’in birçok yerinde başaracağız”

MHP’de kongre sürecinin coşkuyla geçtiğini söyleyen MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ise genel kurulda yaptığı konuşmada, “Mensubu olmakla gurur duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nin kongrelerinin gerçekleştirilmesinin heyecanını yaşıyoruz. Gittiğimiz her yer de sıcaklara rağmen salonlarımız tıklım tıklım doluydu. Önümüzdeki süreçte İzmir’imizin başına musallat olan Tunç Soyer vakasını çekmeye devam ettiğimiz bir dönemde, 2024’ün Mart ayında tekrar seçimlere gideceğiz. Önümüzdeki hafta diğer ilçelerimizin kongrelerini bitirerek ve İzmir büyük kongremizde yaparak İzmir’deki kongre sürecimizi bitirmiş olacağız. Sonrasında odaklanmamız gereken en önemli şeylerden birisi 2024 Mart yerel seçimleri için durmadan ve ara vermeden çalışmak. Aliağa’da başardığımızı İzmir’in birçok yerinde başarmak için mücadelemize devam edeceğimizden hiç şüphem yok. Aliağa Belediye Başkanımızın yaptıkları ile sadece Aliağa’daki arkadaşlarımız övünmüyor. İzmir’deki birçok ülküdaşımız da Aliağa Belediyesi’nin yaptıkları ile gurur duyuyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde sadece Aliağa’da değil en az 5 ilçemizde de belediyecilikte destan yazacağımız bir dönem olsun diyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

MHP Aliağa İlçe Başkanlığı’nın yeni yönetimi

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimlerde, genel kurula katılan 172 delegenin tamamının oyunu alan Nuray Aydemir, MHP Aliağa İlçe Başkanlığı görevine seçildi. MHP İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Nuray Aydemir (Başkan), İdris Arslan, Hasan Nasır, Fatime Nur Yıldırım, Altan Yıldırım, Hilkat Çelik, Raşit Özkan, Mehmet Kızıldağ, Ziya Dalkılıç, Kenan Erim, Mehmet Ali Gürlek, İbrahim Yöntem, Figen Erkal Biçer, Orhan Ay, Ali Kara, Murat Kırıcı, Serkan Şimşek, Bora Ay, Alaaddin Süner.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler