16 Haziran 2024, Pazar

İYİ Parti'nin İzmir adayı Ümit Özlale

21 Eylül 2023, Perşembe 06:55

     


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir ziyaretinde İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir’de parti teşkilatıyla yaptığı toplantının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. İzmir’e geliş nedeninin teşkilatına yola çıkış hikayesini yeniden hatırlatmak olduğunu belirten Akşener, “İYİ Parti’nin hikayesini yeniden hatırlatmak gerektiğini fark ettim ve bunu hiç unutmamamız gerektiğini fark ettiğim için Anadolu’yu yeniden ziyaret etmeye başladım. Burada bir güzellik de var. O da Ümit Özlale kardeşimin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını ilan ediyor olacak olmamız. Ben ikinci kez elbette Ümit için buradayım. Ancak, Edirne’den sonra neden ikinci durağım İzmir? İzmir Atatürk’ün şehri. İzmir Zübeyde Annemizin şehri. İzmir Hasan Tahsin’in şehri.” Diye konuştu.

“Ümit kardeşim İzmir’e çağ atlatacak”

Kişiler üzerinden tartışmalarla bir yere varılamayacağını ifade eden Meral Akşener, “Birisi Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı, birisi Kemal Kılıçdaroğlu düşmanlığı üzerinden iş ördüğü zaman bir şey olmaz. Olan Türkiye’ye olur. Sopayı da İYİ Parti yer. Artı buna hayır diyoruz. Bizim kimseyle kavgamız yok. Kimseye nefretimiz yok. Biz yerel seçimlere yalnız başımıza gireceğiz. Ve kazanacağız” dedi. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale’nin elini kaldıran Akşener, “İzmir’e çok iyi gelecek, İzmir’i kokudan kurtaracak, o söylemedi ama ben söyleyeyim İzmir’de sığınmacılara belediyeler üzerinden ekstra bir yardım, herhangi bir indirim yapılmayacak. Ve dürüstlüğüne kefil olduğum, dürüstlüğüne güvendiğim Ümit Özlale kardeşimiz, proje manyağı etmişti bizi. İzmirlileri proje sağanağına tutacaktır. İzmir’e çağ atlatacağına inandığım adayımız” sözlerini kaydetti.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler