131019098
25 Ekim 2020, Pazar

HAMZA DAĞ'DAN SURİYE AÇIKLAMASI

22 Şubat 2020, Cumartesi 06:21

     


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İdlib'de yaşanan gelişmelere ilişkin, "Orada birilerinin Türkiye'ye karşı yapmak istedikleri hamleleri boşa çıkartmak için Cumhurbaşkanımız, kabinemiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ciddi bir mücadele içindeler. Bizler de inşallah onların her zaman yanında olduğumuzu dile getirmeye devam edeceğiz." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Bayraklı İlçe Başkanlığınca Bornova Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda muhtarlarla buluştu. Burada konuşan Dağ, zaman zaman değişik vesilelerle muhtarlarla bir araya geldiklerini ve bu programların verimli geçtiğini ifade etti. İdlib'de bulunan unsurlara yapılan hava saldırısı sonucu dün iki askerin şehit düştüğünü anımsatan Dağ, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Hassas dönemlerden geçildiğine dikkati çeken Hamza Dağ, şunları söyledi: "Allah'ın izniyle orada birilerinin Türkiye’ye karşı yapmak istedikleri hamleleri boşa çıkartmak için Cumhurbaşkanımız, kabinemiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ciddi bir mücadele içindeler. Bizler de inşallah onların her zaman yanında olduğumuzu dile getirmeye devam edeceğiz. Türkiye, iç savaş başladığı andan itibaren hem iç savaşın siyasi anlamda çözülmesi hem de oradaki insanların mağdur olmaması noktasında dünyaya örnek olacak hamleler gerçekleştirdi. Türkiye’nin daha fazla mülteciyle karşı karşıya kalıp ciddi bir sosyal sorunla karşılaşması için bazı ülkelerin yapmış olduğu hamleler söz konusu. Dolayısıyla biz de buna fırsat vermeyeceğimizi her ortamda dile getirip oradaki insanların hakkını hukukunu savunacağımızı ifade ediyoruz. Bu konuda da atılması gereken adımları Cumhurbaşkanımız, Meclisimiz, kabinemiz ve oralarda aldıkları talimatla Silahlı Kuvvetlerimiz hayata geçiriyor."

(AA)  
Son Eklenen Haberler