20 Haziran 2024, Perşembe

Recep Çevik CHP’den aday adayı

22 Mart 2023, Çarşamba 07:08

     


Aliağalı Şehit Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik’in babası Recep Çevik CHP’den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Basın açıklamasına eşi Gülperi Çevik de eşlik etti.

Aliağalı Şehit Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik’in babası Recep Çevik CHP Aliağa İlçe Başkanlığı binasında yaptığı basın açıklamasıyla milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Basın açıklamasına eşi Gülperi Çevik de katıldı. CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Recep Çevik’e aday adaylığının hayırlı olmasını dileyerek, “Seçim startımız verildi. Aliağa’mızdan, hepimizin Recep Amcası, hepimizin Gülperi Annesi buradalar. Recep Amcamız da bu güzel yolda bir adım attı. Milletvekilliği için partimizden aday adaylığı başvurusu yaptı. Kendisine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“Milletvekili olursam, halka hizmetten başka bir şey düşünmeyeceğim”

Son dört yılını CHP’de yönetim kurulu üyesi olarak geçirdiğini söyleyen Çevik, “Geçen hafta genel merkeze giderek İzmir 2. Bölgeden milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptım. Benim şöhrete ve paraya ihtiyacım yok. Milletvekili olursam, halka hizmetten başka bir şey düşünmeyeceğim. Demokrat olmanın ön koşulu olarak doğru bildiğim yoldan şaşmayacağım. 1968 kuşağı temsilcisi olarak mecliste bulunmamın yararlı olacağına inanıyorum. Laik ve demokratik bir cumhuriyet için çalışacağım. Anadolu insanına din, dil, ırk ve inanış farklılığı gözetmeden hizmet vereceğim. Kimseyi kimseden ayırt etmeden herkesi bir tutacağıma söz veriyorum. Bu milletin bir bilge kişiye, Bir Korkut Ata’ya, Aliağalı bir Diyojen’e ihtiyacı var. Sorun yaratan değil çözüm odaklı çalışmalar yapacağım. Şiddete karşı bir insan olarak memleketimizin huzura ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Şehit olan oğlum bu memleketin bekası için kanını vermiştir.” ifadeleri kullandı.

“Aliağa’nın hava kirliliğine çözüm bulmak için çalışacağım”

Yapmak istediği çalışmalardan bahseden Çevik, “Bunca yıldır bir nefer olarak çalıştığım partimde görevimi layıkıyla yapacağıma söz veriyorum. Aliağa’nın hava kirliliğine çözüm bulmak için çalışacağım ve ilçemizi daha yaşanır hale getireceğiz. Zeus Sunağı’nın Bergama’ya kazandırılması için çalışacağım. Aliağa’nın gecekondu gibi bir hastaneye değil iyi bir hastaneye ihtiyacı var. Bunun için çalışacağım.” diyerek sözlerini tamamladı. Açıklamanın sonunda CHP İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Recep Çevik ve Gülperi Çevik’e hayırlı olmasını dileyerek çiçek takdim etti.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler