22 Haziran 2024, Cumartesi

Saadet Partisi ‘Seninle olur’ kampanyası ile sahalarda

22 Temmuz 2022, Cuma 06:06

     


Saadet Partisi; Türkiye genelinde yürüttüğü çalışmalarla herkesin sesi olabilmeyi ve ülke sorunlarına çözüm önerilerini halka anlatmayı amaçlıyor. Bu kapsamda Saadet Partisi İzmir İl Teşkilatı 31 Temmuz’da Aliağa’da sahada olacak.

“Seninle olur” kampanyası kapsamında aralarında Aliağa’nın da bulunduğu İzmir’in 20 ilçesinde çalışma planlayan Saadet Partisi İzmir İl Teşkilatı, üzerinde ‘Adil devlet, adil paylaşım seninle olur’ yazılı beyaz tişörtler olan kalabalık bir grup teşkilat üyesi ile ziyaretler ve esnaf taramaları yapacak. İlk ilçe olarak Konak’ın belirlendiği kampanyada, haftada üç ilçede çalışma yapılması ve etkinliğin iki ayda tamamlanması hedefleniyor. Konak Meydanı’nda yaptığı basın açıklaması ile “Seninle olur” kampanyasının startını veren Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, ülkenin normalleşmeye ve yeni bir anlayışa ihtiyacı olduğunu söyledi. Erduran, “Ülkemiz yakın tarihin en ağır ekonomik buhranını yaşıyor. Artık ekonomik kriz demiyoruz. Çünkü durum kriz halini çoktan aşıp, ekonomik buhran düzeyine geldi maalesef. İktidar Türkiye’yi, neredeyse bütün dersleri zayıf notlarla dolu bir karneye mahkûm ediyor. Dış güçler hamasetini kullanarak bu karnenin konuşulmasını bile istemiyor. Yanlış politikalarında ısrarcı olarak ekonomiyi çıkmaza soktular. İnsanımızı geçim sıkıntısına maruz bıraktılar. İşçiyi, esnafı, emekliyi dert sahibi ettiler. Ne sanayicilerde ne de çiftçilerde üretim şevki bırakmadılar. İnsanlarımızı bankalara köle yaptılar, faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler. İçinde bulunduğumuz bu perişan halin bir tek sorumlusu varsa, o da ülkeyi yöneten iktidardır!” diye konuştu.

“Dayatılan koşullara alışmayacağız”

Devletin tüm imkân ve kaynaklarının bir avuç insan tarafından haksızca sömürüldüğünü vurgulayan İl Başkanı Erduran, “Birileri kendini devletin tek sahibi görüp, kendisini desteklemeyen herkesi ise ‘devlet düşmanı’ ilan ediyor. İnsanlarımız pazardan eli boş dönüyor, kirasını ve faturalarını nasıl ödeyeceğini bilemiyor. Gençlerimiz mezun olduktan sonra ailesinin eline bakmaya devam ediyor. Milyonlarca emekli, asgari ücretin bile altında bir emekli aylığı ile geçinmek zorunda kalıyor. Babalar çocuğuna kantinden alacağı simidin parasını hesap ediyor. Böyle bir tabloda, halkın insanca bir yaşam sürdüğünü söylemek mümkün mü? Bugün ülkemizde insanımıza reva görülen bu hayat koşulları insani, vicdani ve ahlaki değildir! İnsanca yaşamak mümkünken, bu koşullara alışmayacağız.” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşlarımızın dertlerine çözüm olabilmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, “Seninle olur diyerek çıktığımız bu yolda vatandaşlarımızın dertlerine çözüm olabilmeyi amaçlıyoruz. ‘Adil devlet, adil paylaşım seninle olur’ diyerek 31 Temmuz günü Aliağamızda değerli vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemek için saha da olacağız. Çözüm önerilerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız. İl Başkanımızın da katılımlarıyla bu programı gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” Dedi.

(ESİN ÇETİN) 
Son Eklenen Haberler